23.09.2018 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

 

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Kalendarz liturgiczny

* W poniedziałek, 24 września święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku – Białej.
* W czwartek, 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek
* W piątek, 28 września – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech
* W niedzielę, 30 września – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

Sprawy duszpasterskie

1. Spotkanie duszpasterskie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek, 25 września po Mszy Świętej wieczornej, ok. 18.40 w kryptach pod plebanią.

2. W sobotę, 29 września w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, w poniedziałek, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Anioły są namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3. W nadchodzący piątek o godz. 18.00 Mszą św. rozpocznie się 24-godzinna modlitwa różańcowa „Jerycho” w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. W niedzielę, 7 października przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Tradycyjnie te uroczystości połączymy z jubileuszami małżeńskimi. Prosimy, aby jubilaci, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i więcej zawarcia związku małżeńskiego zgłaszali swoją obecność na uroczystościach do zakrystii, celem przygotowania pamiątek. Mszy św. – sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie ks. dr Robert Samsel.

5. 1 października wejdziemy w miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w tygodniu o godz. 17.15 przed Mszą św. wieczorną, natomiast niedziele o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie Różańca w domach.

6. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. Zamieszczamy m.in. relację z rozpoczęcia roku duszpasterskiego w parafii. Piszemy także o setnym Jerychu w naszej wspólnocie.