21.10.2018 XXIX Niedziela zwykła

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji oraz misjonarzy zakonnych i świeckich.

Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Z wiarą i ufnością prośmy Go w czasie tej Eucharystii o pełne oczyszczenie naszego serca…

Naszymi ofiarami dzisiaj wspieramy inwestycje parafialne.

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Kalendarz liturgiczny

* W poniedziałek, 22 października wspominamy św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w kryptach pod plebanią.

* We wtorek, 23 października wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego.

* W nadchodząca niedzielę, 28 października obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Jest to dzień imienin ks. Biskupa Tadeusza Rakoczego.

Sprawy duszpasterskie

1.W tym tygodniu w naszych modlitwach w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.

2.W nadchodzącą niedzielę, 28 października o godz. 9.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny w 32. r. śmieci ks. J. Popiełuszki oraz w intencji zmarłych, podopiecznych domowego hospicjum w Andrychowie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.Za półtora tygodnia rozpoczniemy listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wystawione zostały specjalne kartki wypominkowe, na których możemy wypisać imiona zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Są trzy rodzaje blankietów: Msze św. gregoriańskie, wypominki roczne lub jednorazowe. Prosimy zaznaczyć godziny. Wypominki można składać w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii w czasie godzin otwarcia.

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury naszego czasopisma „Źródełka”, w którym piszemy o wspomnieniach i ciekawostkach związanych z 40. rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.