11.11.2018 XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – Uroczystość 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Świętujemy tak doniosłą rocznicę wydarzeń Roku Pańskiego 1918. Oprócz dziękczynnego śpiewu ”Te Deum ladamus”, pragniemy w tym radosnym czasie pamiętać o wszystkim: o wielkim „Magnificat”, o naszych narodowych „Gorzkich Żalach”, o polskich „Godzinkach” i o suplikacjach, polonezach Chopina. Niezwykle są dzieje naszej Ojczyzny, które dzisiaj świętujemy, które zrodziły tylu wspaniałych Polaków. Pragniemy objąć modlitwą wszystkich, którzy oddali swoje życie, młodość, zdrowie, szczęście rodzinne, abyśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. Dziękujemy dzisiaj Bogu za dar wolnej Polski. Kierujemy do Niego naszą prośbę: Przed Twe ołtarze zanosimy błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław Panie…

Aktualne intencje mszalne

Dziś Porządek nabożeństw

Zmieniona jest godzina ostatniej Mszy św. z godz. 19:30 na godz. 19:00. Ok. godz. 19.40 rozpocznie się nabożeństwo dziękczynienia dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przygotowany został montaż słowno – muzyczny w wykonaniu młodzieży i starszych. Serdecznie zapraszamy.

Kalendarz liturgiczny

1. W poniedziałek, 12 XI wspominamy św. Jozafata (1580-1623), biskupa połockiego obrządku wschodniego, zamęczonego za wierność unii z Rzymem.
2. We wtorek, 13 XI wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (zm. 1003), pustelników, benedyktynów, pierwszych polskich męczenników.
3. W sobotę, 17 XI wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej (1207-1231), księżnej, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunki ubogich.
4. W niedzielę, 18 XI przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

Sprawy duszpasterskie

1. Codziennie w listopadzie o godz. 18.00 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.
2. W czwartek, 15 listopada serdecznie zapraszamy na godz. 18:00 na Mszę św. i Wieczór Uwielbienia.
3. W nadchodzący piątek, 16 listopada oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
4. W piątek na Eucharystię o godz. 18:00 w sposób szczególny zapraszamy młode osoby. Mszy św. towarzyszyć będzie koncert zespołu „Fausystem” oraz świadectwa i modlitwa uwielbienia.
5. W nadchodzącą niedzielę, 18 listopada przypada dzień imienin ks. Biskupa Ordynariusza Romana Pindla. Polecajmy go naszym modlitwom.

 

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury parafialnego czasopisma, gdzie obok informacji z życia parafii i miasta, m.in. tekst poświęcony człowiekowi, który w 1918 roku ogłosił wyzwolenie Andrychowa.