18.11.2018 XXXIII Niedziela Zwykła

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem.

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj polecamy naszym modlitwom ks. Biskupa Romana Pindla z okazji imienin.

Kalendarz liturgiczny

1.We wtorek, 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski.
2.W środę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
3.W czwartek, 22 listopada św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.
4.W sobotę, 24 listopada – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy,
którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862

Sprawy duszpasterskie

1.Trwa listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele Msza św. gregoriańska odprawiana jest codziennie o godz. 18.00.

2.Za tydzień, w niedzielę 25 listopada będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej. Organizacja ta jest stowarzyszeniem powołanym przez papieża Piusa XI w roku 1928 i zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona wśród własnych członków jak i w najbliższym otoczeniu. Zainteresowanych zaangażowaniem się w to dzieło zapraszamy na spotkania w każdą trzecią środę miesiąca o godz. 16.00 w kryptach pod plebanią.

3.W środę, 21 listopada zapraszamy do kina „Beskid” na 19. Przegląd Pieśni Patriotycznej, organizowany przez parafialny oddział Akcji Katolickiej. Początek – godz. 9.00. Serdecznie polecamy.

4.Zaproszenie dla „Margerytek i Wspólnoty Świętej Anny” na Dzień Skupienia do Parafii św. Małgorzaty i św. Katarzyny w Kętach. Wyjazd w sobotę, 24 listopada o godz. 9.00 spod hali sportowej. Informacje i zapisy w kiosku Emaus.

5.W piątek, 23 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się całodobowa modlitwa Różańcowa- Jerycho. Zapraszamy.

6.W przyszłą niedzielę, 25 listopada o godz. 17.00 w naszym parafialnym kinie „Beskid” Grupa Młodzieżowa Parafii w Międzybrodziu Bialskim, kierowana przez andrychowianina ks. Piotra Rajdę zagra autorski spektakl pt. „Jak chcesz żyć?” Jest to pytanie, które winien sobie stawiać każdy człowiek, szczególnie przed wyborem swojej drogi życiowej. Ale czy tak jest? Czy nie jest raczej tak, że poddajemy się panującym trendom i staramy się przypodobać innym? Serdecznie zapraszamy do obejrzenia spektaklu. Wstęp wolny, możliwość złożenia wolnych datków.

 

Prasa katolicka

Zachęcamy serdecznie do lektury naszej gazety parafialnej.