09-12-2018 II Niedziela Adwentu

Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.
Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się, bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Godzinki – 6:00. Msze św.: 6:30 roratnia, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00, 19:30.
* Dzisiaj o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej.
* Dzisiaj przy wejściu do plebanii rozprowadzane są poświęcone opłatki wigilijne oraz kalendarze parafialne. Ofiary składane przy ich nabyciu będą przekazane na pokrycie kosztów dalszych remontów budynków parafialnych. Można też nabyć świece wigilijne „Caritas”, które są darem pomocy dla potrzebujących w parafii. Opiekę nad tymi dziełami adwentowymi prowadzą wspólnoty parafialne.
* W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszek wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Kalendarz liturgiczny

1. W czwartek, 13 grudnia – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
2. W piątek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

 

Sprawy duszpasterskie

1. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w tygodniu o godz. 6:50. Tych, którzy nie mogą być rano z nami, zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 18:00.
2. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia przy kościele odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez podopiecznych działającego przy naszej parafii Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Razem – Zawsze”. Serdecznie zachęcamy do udzielenia wsparcia temu przedsięwzięciu.
3. W najbliższym czasie do naszych domów poprzez ministrantów i panie ze wspólnot parafialnych dotrą życzenia świąteczne z opłatkiem wigilijnym, przesłaniem duszpasterskim oraz ze sprawozdaniem duszpasterskim i gospodarczym za 2018 rok.
4. W czwartek, 13 grudnia w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój w naszej Ojczyźnie. W niedzielę, 16 grudnia o godz. 9:30 Msza św. w intencji Ojczyzny oraz za ofiary stanu wojennego.
5. W czwartek, 13 grudnia po Mszy św. o godz. 18:00 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia.
6. W piątek, 14 grudnia oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.
7. Świąteczne odwiedziny chorych – szczególnie tych, których księża nie odwiedzają w pierwsze soboty, odbędą się w czwartek, 20 grudnia od godz. 14:00. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii.

 

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej, w której zamieszczamy m.in. plan spowiedzi adwentowej w dekanacie Andrychów oraz sylwetkę naszego nowego organisty.