16-12-2018 III Niedziela Adwentu

Przeżywamy dzisiaj w Kościele trzecią niedzielę Adwentu. Przypomina nam ona o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii, zamiast fioletowych szat, pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i w tę właśnie niedzielę rozdawania róż.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Dzisiaj po każdej Mszy św. można będzie nabyć opłatki i świece wigilijne oraz kalendarz parafialny na 2019 rok.
* Dziś o godz. 9:30 Msza św. w intencji Ojczyzny i za ofiary stanu wojennego.
* Także dzisiaj przy kościele odbywa się kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez podopiecznych działającego przy naszej parafii stowarzyszenia „Razem – Zawsze”. Serdecznie zachęcamy do udzielenia wsparcia temu przedsięwzięciu.
* Od dzisiejszej niedzieli do 24 grudnia przeżywać będziemy drugą część Adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia.

Sprawy duszpasterskie

1. Podobnie, jak w latach poprzednich i w tym roku pragniemy jako duszpasterze przyjść z życzeniami do każdej rodziny naszej parafii, łamiąc się opłatkiem. W życzeniach zamieszczone jest posłanie do parafian z omówieniem ważnych rocznic w 2019 roku z podaniem hasła: „W mocy Ducha Świętego”. Ponadto przedstawione są dokonania duszpasterskie, gospodarcze i społeczne za 2018 rok. Życzenia przyniosą do naszych domów ministranci i młodzież oraz panie z naszych wspólnot parafialnych.

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

3. Spowiedź adwentowa dla całej naszej wspólnoty parafialnej odbędzie się w piątek, 21 grudnia. Porządek spowiedzi: od 8:00 – 9:30, od 10.00 – 11:30, 14:00-15:30, od 16:00-18:00. Natomiast na Osiedlu w parafii św. Stanisława spowiedź odbędzie się w sobotę, 22 grudnia. Program spowiedzi w parafiach naszego dekanatu zamieszczamy w „Źródle…”. Spowiedź w szpitalu w piątek od godz. 12:30.

4. Świąteczne odwiedziny chorych – szczególnie tych, których księża nie odwiedzają w pierwsze soboty, odbędą się w czwartek, 20 grudnia od godz. 14.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

5. W sobotę, 22 grudnia na Placu Mieckiewicza odbędzie IX Andrychowska Wigilia. Początek o godz. 12:00. Organizatorzy zapraszają.

6. Przyszłotygodniowa, świąteczna gazeta parafialna będzie mieć kolorową szatę graficzną. W związku z tym koszt produkcji gazety jest większy. Serdecznie prosimy, aby uwzględnić to przy składaniu ofiar. W „Źródle…” znajdziemy cały plan wizyty duszpasterskiej 2018/2019.

7. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w piątek, 21 grudnia w czasie spowiedzi parafialnej.

8. W czwartek, 20 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się przygotowanie do udzielenia uroczystego chrztu św. w święto św. Szczepana i w pierwszą niedzielę 2019 roku, czyli 6 stycznia.

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury dzisiejszego „Źródła….”. Piszemy m.in. o ustaleniach Rady parafialnej oraz kontynuujemy adwentowy cykl.