13-01-2019 Niedziela Święto Chrztu Pańskiego

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu oraz uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana. Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także, by zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi. Niech akt pokuty składający się z pokropienia wodą święconą o tym nam przypomni.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj o godz. 15.00 w kryptach na plebanii rozpocznie się spotkanie opłatkowe Wspólnot Różańcowych.

 

Sprawy duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
2. Serdecznie zapraszamy do udziału w 15. Przeglądzie Rodzinnych Grup Muzykujących, który odbędzie się w niedzielę, 27 stycznia o godz. 16.00 w naszym kościele. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii w godzinach urzędowania oraz w zakrystii po Mszach świętych.
3. W poniedziałek, 14 stycznia będziemy obchodzić Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
4. W czwartek, 17 stycznia wspominamy św. Antoniego. W tym dniu Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.
5. Od piątku, 18 stycznia w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.
6. W sobotę, 19 stycznia przypada wspomnienie św. Józefa Pelczara.
7. Rozpoczął się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.
8. Trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”.

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. Zamieszczamy w niej m.in. ciekawą statystykę parafialną za 2018 rok.