20-01-2019 Druga Niedziela Zwykła

Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Kalendarz liturgiczny

* W poniedziałek, 21 stycznia – św. Agnieszkę.
* W czwartek, 24 stycznia – św. Franciszka Salezego.
* W piątek, 25 stycznia obchodzimy święto nawrócenia św. Pawła apostoła. Tego dnia kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
* W sobotę, 26 stycznia wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu w Polsce obchodzimy Dzień Islamu.

Sprawy duszpasterskie

1.W poniedziałek, 21 stycznia przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za nasze babcie i dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
2. We wtorek, 22 stycznia w Panamie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
5. Dodatkowa wizyta dla parafian, którzy pragną zaprosić kapłana, odbędzie się w niedzielę, 27 stycznia od godz. 15.00. Prosimy o zgłoszenie takiej wizyty w zakrystii lub w kancelarii.
6. Także w niedzielę, 27 stycznia o godz. 16.00 w naszym kościele rozpocznie się Przegląd Rodzinnych Grup Muzykujących. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii po Mszach św. oraz w kancelarii w godzinach przyjęć.

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury Źródła, gdzie piszemy m.in. o narastającej niechęci do katolików w naszym kraju oraz o niezwykle mocnym przesłaniu do ludzi naszej wiary.