27-01-2019 III Niedziela Zwykła

Dziś 3. niedziela zwykła. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Sprawy duszpasterskie

1. Dziś na godzinę 16.00 zapraszamy do naszej świątyni na parafialny przegląd zespołów kolędniczych.
2. W poniedziałek, 28 stycznia wspominamy św. Tomasza z Akwinu.
3. W czwartek, 31 stycznia wspominamy św. Jana Bosko, włoskiego kapłana, apostoła młodzieży, założyciela zgromadzeń salezjańskich. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od godz. 17:00.
4. 1 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca – podziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa a także będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00 i o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata
5. W sobotę, 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte będą w następującym porządku: 6.15, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00 na którą szczególnie zapraszamy dzieci komunijne z rodzicami. Dokonamy poświęcenia świec dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Ostatnia w sobotę Msza św. o godz. 18.00. Po niej odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Andrychów”. Na rozpoczęcie każdej Mszy św. w sobotę pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Przypada też w tym dniu pierwsza sobota miesiąca. To dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP.

Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo wynagradzające. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Potrzebujących prosimy zgłaszać w zakrystii.
2 lutego obchodzimy również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane.

Drodzy Parafianie! We wtorek zakończymy wizytę duszpasterską. Za Waszą życzliwość podczas Kolędy, za wszystkie spotkania, rozmowy pragniemy wszystkim już dziś serdecznie podziękować. Zapewniamy o naszej modlitwie. Na podsumowaniu Kolędy przedstawimy Wasze propozycje i prośby.

 

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury „Źródła spod Pańskiej Góry”, w którym piszemy m.in. o niezwykłym nawróceniu oraz nadziei na kontrrewolucję ku życiu.