03-02-2019 IV Niedziela Zwykła

Dziś 3. niedziela zwykła. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dziś przypada wspomnienie św. Błażeja. Za wstawiennictwem tego świętego można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

Kalendarz Liturgiczny

* We wtorek, 5 lutego przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
* W środę, 6 lutego wspominamy św. Pawła Mikę i jego Towarzyszy.

Sprawy duszpasterskie

1. W przyszły poniedziałek, 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto to łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W święto Matki Bożej z Lourdes mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. W naszym szpitalu psychiatrycznym Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować w sobotę, 9 lutego o godz. 15.00. Od godz. 14.00 – spowiedź. W kościele parafialnym nabożeństwo dla naszych seniorów i chorych odbędzie się także w sobotę, 9 lutego. Spowiedź rozpocznie się o godz. 9.00, Msza św. z nabożeństwem o godz. 10.00. Prosimy domowników o zorganizowanie transportu i zapewnienie opieki uczestnikom nabożeństwa.
2. Nadchodzący czwartek, 7 lutego to pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
3. Do 15 lutego trwa nabór wniosków mieszkańców gminy o udzielenie dofinansowania na demontaż azbestu na rok 2019. Wnioski będą realizowane według kolejności zgłoszeń. Można je składać na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego lub za pośrednictwem poczty.
4. SP nr 2 w Andrychowie zaprasza na coroczny Bal Malucha, który odbędzie się w sobotę, 16 lutego. Przewidziano wiele atrakcji. Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły.

 

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury naszej gazetki, w której piszemy m.in. o człowieku, któremu nasza parafia zawdzięcza swoje odrodzenie.