24-02-2019 VII Niedziela zwykła

Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego. Spróbujmy się rozejrzeć wokół siebie, by zobaczyć, czy ktoś, kto żyje obok nas, nie potrzebuje naszej pomocy nie tylko materialnej, lecz może właśnie duchowej: dobrego słowa, poświęconego czasu. Może potrzeba tak niewiele: podzielić się radością, posłuchać tego, co inni mają do powiedzenia, wypić razem herbatę, wyjść wspólnie na spacer, zaopiekować się kimś podczas choroby. Wrażliwe serce na pewno podsunie nam wiele innych pomysłów. A wszystko, co robimy wobec bliźnich ze względu na miłość Boga, wróci do nas dziesięciokrotnie, choć często w zupełnie innej formie.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

 

Sprawy duszpasterskie

1. Liturgia tego tygodnia nie proponuje nam wspomnienia żadnego świętego, ale przecież zawsze możemy medytować nad życiem tych, których bardziej czcimy lub też szukać wiadomości na temat tych świętych, których jeszcze dobrze nie znamy.
2. Nadchodzący czwartek, 28 lutego jest ostatnim dniem miesiąca. Zarazem przypada przed pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00 i Msza św. o godz. 18.00 z nabożeństwem.
3. Nadchodzący piątek, 1 marca to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00 i o 18.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym.
4. 2 marca to pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 8.00. Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenia ich w zakrystii.
5. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Mszę św. w intencji żołnierzy podziemia niepodległościowego odprawimy w przyszłą niedzielę, 3 marca o godz. 9.30.
6. Nadchodząca niedziela, 3 marca jest ostatnią niedzielą przed tegorocznym okresem Wielkiego Postu. W tę kolejną niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Od godz. 15.00 zaprosimy na adorację Najświętszego Sakramentu.
7. Zachęcamy do przekazania 1 proc. podatku na organizację wypoczynku dla dzieci z naszej parafii. Szczegóły w „Źródle…”.

Prasa katolicka

W gazecie parafialnej także relacja z obrad Rady Parafialnej, podczas której podjęto szereg ważnych ustaleń.