03-03-2019 VIII Niedziela Zwykła

W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

 

Za brak podjętego trudu zbawiania w naszym życiu przepraszajmy Boga…

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

1.Dziś o godz. 9.30 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i żołnierzy podziemia niepodległościowego.
2.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
3.Dziś o godz. 15.00 rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Wystawienie Najświętszego Sakramentu trwać będzie do godz. 18.00. O godz. 15.00 rozpocznie się nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
W poniedziałek i wtorek nabożeństwo czterdziestogodzinne rozpocznie się o godz. 8.30 i trwać będzie do godz. 18.00. W poniedziałek na godz. 10.00 zapraszamy dzieci. Rodziców prosimy o przypomnienie i zachętę. Wspólna adoracja będzie o godz. 15.00 z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Poprowadzi ją Wspólnota Miłosierdzia. W poniedziałek o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe prowadzone przez wspólnotę Nazaret, natomiast o godz. 17.00 przez Wspólnoty Różańcowe. We wtorek na godz. 10.00 na adorację serdecznie zapraszamy naszą młodzież z gimnazjum i szkół średnich. Natomiast na godz. 15.00 zapraszamy wspólnotę Honorowej Straży NSPJ. O godz. 16.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota św. Anny, a o godz. 17.00 Wspólnoty Różańcowe. Zachęcamy do indywidualnej, jak i do wspólnej modlitwy wynagradzającej

Sprawy duszpasterskie

1.Dziś o godz. 9:30 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i żołnierzy podziemia niepodległościowego.
2.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
3.Dziś o godz. 15:00 rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Wystawienie Najświętszego Sakramentu trwać będzie do godz. 18:00. O godz. 15.00 rozpocznie się nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
W poniedziałek i wtorek nabożeństwo czterdziestogodzinne rozpocznie się o godz. 8.30 i trwać będzie do godz. 18.00. W poniedziałek na godz. 10.00 zapraszamy dzieci. Rodziców prosimy o przypomnienie i zachętę. Wspólna adoracja będzie o godz. 15.00 z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Poprowadzi ją Wspólnota Miłosierdzia. W poniedziałek o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe prowadzone przez wspólnotę Nazaret, natomiast o godz. 17.00 przez Wspólnoty Różańcowe. We wtorek na godz. 10.00 na adorację serdecznie zapraszamy naszą młodzież z gimnazjum i szkół średnich. Natomiast na godz. 15.00 zapraszamy wspólnotę Honorowej Straży NSPJ. O godz. 16.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota św. Anny, a o godz. 17.00 Wspólnoty Różańcowe. Zachęcamy do indywidualnej, jak i do wspólnej modlitwy wynagradzającej

Prasa katolicka

W gazecie parafialnej ja zawsze wiele aktualności na temat życia naszej Parafii.