10-03-2019 Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiejsze nabożeństwa:
– w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 12:30 czyli ok. godz. 13:20 zapraszamy na Drogę Krzyżową prowadzoną przez Akcję Katolicką.
– Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym ks. Macieja dziś o godz. 15:00.
Dziś o godz. 17:00 posiedzenie Rady Parafialnej.

Sprawy duszpasterskie

1. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Okazją do tego są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia.
2. We właściwym przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15, dla starszych o godz. 17.00, natomiast dla młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali o godz. 15.00. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
3. Klub Podróżnika Koła PTTK „Chałupa” zaprasza w jutrzejszy poniedziałek, 11 marca na godz. 18:00 do parafialnego kina BESKID na spotkanie organizowane z okazji 30. rocznicy odwiedzin Jerzego Kukuczki w Andrychowie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie żona himalaisty. Wstęp wolny. Szczegóły w „Źródle..”.
4. W środę, 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą.
5. W piątek, 15 marca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca
6. Poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci komunijnych odbędzie się w czwartek, 14 marca na Mszy Świętej o godzinie 18.00.
7. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych odbędą się od 25 do 27 marca, dla dzieci z SP nr 2 i SP nr 3 od 1 do 3 kwietnia, natomiast dla całej parafii – od 6 do 10 kwietnia. Spowiedź rekolekcyjna i wielkanocna w naszej parafii 11 kwietnia.
8. W przyszłą – drugą Niedzielę Wielkiego Postu tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
9. W nadchodzącą niedzielę, 17 marca ks. Jacek Moskal, Diecezjalny Opiekun Oazy Rodzin wygłosi podczas Eucharystii kazania, natomiast rodziny ze Wspólnot Oazowych podzielą świadectwem o wartości i bogactwie życia rodzinnego.

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury “Źródła…”, w którym piszemy o tym, co dla nas oznacza próba kuszenia, jakiej poddany został Jezus.