17-03-2019 II Niedziela Wielkiego Postu

Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

W II Niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku towarzyszy nam hasło: „Uczniowie – misjonarze mocą Ducha Świętego”, które pobudza nas do zaangażowania się na rzecz misji poprzez modlitwę i ofiary.

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Niedzielne nabożeństwa wielkopostne: Godzinki do Męki Pana Jezusa – godz. 6:00.

Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicką – godz. 13:20. Nabożeństwo Gorzkich Żali – godz. 15:00.

Sprawy duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy drzwiach wyjściowych z kościoła znajdują się skrzynki, gdzie można wrzucać ofiary na cele misyjne.
2. Przypominamy przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Wszystkich bez wyjątku zachęcamy do gorliwego udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątkowej i niedzielnej Drodze Krzyżowej oraz niedzielnych Gorzkich Żalach.
3. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.
4. W kiosku „Emaus” trwają zapisy na diecezjalną pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
5. Przy drzwiach wyjściowych z kościoła znajdują się puszki, do których można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
6. Prosimy rodziców o przypomnienie młodzieży o rekolekcjach dla uczniów szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 2 im. św. Królowej Jadwigi oraz ZS im. Armii Krajowej rozpoczynających się w 25 marca. Program w „Źródle…”.
7. W przyszłą niedzielę, 24 marca Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżonków, chcących pogłębić swoją wiarę oraz wzmocnić wzajemne relacje na spotkanie do auli domu katechetycznego po Mszy św. o godz. 9:30.
8. W poniedziałek, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
9. Wspólnota św. Anny oraz Margaretki zapraszają na Dzień Skupienia w sobotę, 23 marca w parafii Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu w godz. 10.00 – 15.00. Modlitwy poprowadzi ks. Roman Patyk.
10. Rozpoczęły się zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Bliższe informacje – w „Źródle..” oraz na stronie internetowej parafii.
11. Co roku w Wielkim Poście przychodzimy z pomocą Kuchni św. Brata Alberta. Nasza ofiara jest wyrazem jałmużny postnej. W nadchodzącą niedzielę, 24 marca Siostry Albertynki będą kwestować przy naszym kościele. Jak zawsze okażmy im dobroć serc.

 

Prasa katolicka

W dzisiejszym „Źródle spod Pańskiej Góry” zamieszczamy m.in. I kazania pasyjne ks. Macieja Korneckiego oraz szereg informacji z życia parafii.