24-03-2019 III Niedziela Wielkiego Postu

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem. Pomagać nam w tym będą nadchodząc trzy serie rekolekcji, młodzieży, dzieci i parafialne.

 
 
 
 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Niedzielne nabożeństwa wielkopostne: Godzinki do Męki Pana Jezusa – 6.00, Droga Krzyżowa o godz. 13.20. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
* Dziś swoimi ofiarami wspieramy Kuchnię św. Brata Alberta w Andrychowie.
* Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa sakramentalne, które pragną wzmocnić wzajemną więź do auli domu katechetycznego na spotkanie.

Sprawy duszpasterskie

1. Prosimy rodziców o przypomnienie młodzieży i zachęcenie do uczestnictwa w rozpoczynających się jutro rekolekcjach dla uczniów szkół średnich, które trwać będą do środy. Poprowadzi je duszpasterz młodzieży, nasz były wikariusz – ks. Maciej Dąbrowski.
2. W przyszłą niedzielę przy wejściu do plebanii będzie można nabyć wielkanocne paschaliki i baranki. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby parafialnego Caritas-u.
3. Wszystkich bez wyjątku: dorosłych, młodzież i dzieci zachęcamy do gorliwego udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątkowej Drodze Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o 17.00 i dla młodzieży po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielnej Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
4. W środę, 27 marca o godz. 19.00 w kinie Beskid w Andrychowie odbędzie się spotkanie dla wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, trasach i całości przedsięwzięcia. Zapraszamy.
5. W przyszłą niedzielę, 31 marca rozpoczynają się rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. Program w „Źródle…”.
6. W jutrzejszy poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
7. Chrześcijańskie Stowarzyszenie „Razem-Zawsze” w Andrychowie serdecznie zaprasza do udziału w powiatowym przeglądzie plastycznym dla osób niepełnosprawnych „Moja Wielkanoc”. Szczegóły w „Źródle…”.
8. W nadchodzącą niedzielę, 31 marca przeżywać będziemy w parafii uroczystość 50-lecia święceń kapłańskich Jego Eminencji Ks. Kardynała Stanisława Ryłko. Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 11.00. Obok naszego Rodaka będą ją sprawować: ks. kardynał Stanisław Dziwisz, nasz ordynariusz – ks. biskup Roman Pindel i ks. biskup senior Tadeusz Rakoczy. W tej uroczystej Mszy św. udział wezmą także ks. rodacy, księża z dekanatów: wadowickich oraz andrychowskiego a także nasi byli ks. wikariusze. Podczas Eucharystii śpiew liturgiczny zostanie ubogacony przez: Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów”, zespół góralski „Biołodunajcanie” i chór parafialny. Mocno swoją obecność zaznaczy młodzież z andrychowskich szkół. Niech cała parafia włączy się do tej Mszy św. dziękczynnej. Ile parafii w Polsce może poszczycić się tak wielkim wyróżnieniem godności kardynalskiej i tak wielkimi zasługami dla Kościoła powszechnego przez posługę swojego Rodaka? Niechaj nie zabraknie więc na Eucharystii licznego grona parafian. Niech poczucie wdzięczności wobec Boga za dar kapłaństwa ks. kardynała skłoni nas wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Jubilata. Prosimy także, aby na Mszy św. były obecne delegacje z pocztami sztandarowymi z urzędów, stowarzyszeń, wspólnot i szkół.
9. W przyszłą niedzielę, 31 marca nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.
10. Tradycyjnie, w czasie Wielkiego Postu są wystawione skarbonki, do których składamy ofiary na kwiaty do dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
11. Grupa Teatralna z parafii w Targanicach zaprasza na refleksyjny spektakl „Gość oczekiwany” według scenariusza Zofii Kossak- Szczuckiej. Pokazy odbędą się w niedziele, 24 i 31 marca o godz. 16.30 w domu kultury w Targanicach.
12. 29 marca (piątek) rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18:00 Jerycho Różańcowe

 

Prasa katolicka

W dzisiejszym „Źródle spod Pańskiej Góry” zamieszczamy m.in. ważne informacje związane z jubileuszem ks. kardynała Stanisława Ryłko oraz kolejne rozważanie pasyjne ks. Macieja.