31-03-2019 IV Niedziela Wielkiego Postu


Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Dzisiejsza radość ubogacona jest uroczystością 50 – lecia kapłaństwa naszego rodaka, Jego Eminencji, Ks. Kardynała Stanisława Ryłko.

Dzisiejszej niedzieli Chrystus objawia się nam jako światło, które „oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”. Ewangelia o uzdrowieniu niewidomego od urodzenia przypomina, że poprzez sakrament chrztu świętego zostaliśmy wyrwani z ciemności grzechu i mocą Chrystusa staliśmy się dziećmi światłości.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

UWAGA ! Dziś nie ma Mszy Św. o godz. 12:30
Gorzkie Żale dziś godz. 15:00

Sprawy duszpasterskie

1. Przeżywać będziemy dzisiaj o godz. 11.00 uroczystość 50-lecia kapłaństwa J. Em. Ks. Kardynała Stanisława Ryłko.
Uroczysta procesja na wyjście do kościoła rozpocznie się od ołtarza polowego.
Ustawiają się wszystkie delegacje: uczniów, pocztów sztandarowych, zespoły: Andrychów Biołodunajcanie oraz cała asysta liturgiczna.
Ta uroczystość ma charakter szczególny.
Bierze w niej udział wielu znamienitych gości. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału parafian.
 

2. Od jutra rozpoczynamy rekolekcje dla uczniów naszych szkół podstawowych nr 2 i 3. Trwać one będą do środy, 3 kwietnia. Prosimy rodziców o dopilnowanie uczestnictwa swych pociech tych rekolekcji. Klasy podzielone są trzy grupy: najmłodsi kl. – 1 do 3 mają nauki od 8.30 do godz. 9.50, kl. IV do VI od godz. 10.00 do 11.30 i kl. VII,VIII i III Gimnazjum od 11.45 do 13.30.

3. W nadchodzą tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, spowiedź od godz. 17.00 i o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem adoracyjnym. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00 i o 18.00 Msza św. z nabożeństwem. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 kwietnia po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Sercu NMP. Wyjazd od chorych o godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Drogi Krzyżowe w pierwszy piątek miesiąca 5 kwietnia w następującym porządku: 16.15 dla dzieci, 17.30 dla parafian i 18.30 dla młodzieży.

4. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla całej wspólnoty. Ich program zamieszczamy w dzisiejszym „Źródle”.

5. Od 1 do 23 kwietnia nastąpi przerwa w stałym konfesjonale ze względu na rekolekcje i spowiedzi w parafiach dekanatu.

6. Serdecznie zachęcamy do lektury gazety parafialnej, gdzie zamieszczamy kazanie pasyjne ks. Macieja a także program ważnych parafialnych i dekanalnych wydarzeń oraz spowiedzi w parafiach naszego dekanatu.

7. W dniach 5,6 i 7 kwietnia będziemy przeżywać nawiedzenie relikwii św. Melchiora Grodzieckiego. Wszystkie nabożeństwa odbywać się będą w parafii św. Stanisława na Osiedlu.

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury „Źródło spod Pańskiej Góry” m in. Program rekolekcji parafialnych