14-04-2019 Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci.

Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.
 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Godzinki do Męki Pana Jezusa – godz. 6:00.
* Msze św. w stałym porządku. O godz. 11:00 poświęcenie palm na placu przy kościele i uroczysta procesja na wejście.
* Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – godz. 15:00.
* Dziś przy wejściu na plebanię można nabyć ozdoby świąteczne przygotowane przez członków i podopiecznych stowarzyszenia „Razem-Zawsze” działającego przy naszej parafii. Polecamy!
* Dziś o godz. 19:00 posiedzenie parafialnej Rady Duszpasterskiej

Sprawy duszpasterskie

1. Dzisiaj obchodzimy kolejny Światowy Dzień Młodzieży. W naszej diecezji rozpoczęcie liturgii o godzinie 13.30 przy kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej, skąd wyruszy procesja z palmami do kościoła katedralnego św. Mikołaja. Tu pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla sprawowana będzie Eucharystia.
2. W Wielką Środę od godz. 10.00 odwiedziny chorych, których księża nie odwiedzają w pierwsze soboty miesiąca. Zgłoszenia w zakrystii.
3. W Wielką Środę po Mszy św. o godz. 18.00 przygotowanie liturgiczne rodziców i chrzestnych do uroczystego udzielenia Chrztu św.
4. Przyszłotygodniowy, świąteczny numer „Źródła spod Pańskiej Góry” będzie rozprowadzany już w Wielką Sobotę w kiosku oraz przy święceniu pokarmów. Ten numer będzie miał kolorową szatę graficzną. Koszt jego produkcji jest wyższy. Prosimy o uwzględnienie tego faktu przy ofiarach.
5. Parafialny kiosk „Emaus” czynny będzie w Wielką Sobotę od 7.00 do 15.00, natomiast w Wielkanocną Niedzielę i Poniedziałek będzie zamknięty.
6. Kancelaria w Wielkim Tygodniu czynna będzie tylko do Wielkiej Środy. W pozostałe dni Wielkiego Tygodnia będzie nieczynna.
7. W dzisiejszym wydaniu „Źródła spod Pańskiej Góry” zamieszczamy m. in. szczegółowy program Triduum Paschalnego w naszej parafii.
8. W czasie Triduum można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i spełniając następujące dzieła: w Wielki Czwartek przez odmówienie hymnu „Przed tak Wielkim Sakramentem”; w Wielki Piątek, biorąc udział w adoracji Krzyża; w Wielką Sobotę, biorąc udział w liturgii.