21-04-2019 NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

ALLELUJA !

Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku.

Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Sprawy duszpasterskie

1.Dzisiaj o godz. 17:30 uroczyste Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
2.Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Porządek Eucharystii jak w niedzielę. Jutrzejsza składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.
3.W najbliższą środę, 24 kwietnia o godzinie 18:45 odbędzie się spotkanie po andrychowskiej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Zapraszamy serdecznie do Domu Katechetycznego przy naszej parafii. Przewodni temat spotkania to: „EDK – i co dalej?”. Jeśli chcesz, żeby po EDK w Twoim życiu coś się zmieniło, przyjdź i posłuchaj
4.Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia.

Prasa katolicka

Zachęcamy serdecznie do lektury świątecznego (kolorowego) wydania „Źródła spod Pańskiej Góry”.

Życzenia

Pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Przeżywamy drugi dzień paschalnej radości, która rozciąga się na cały tydzień następujący po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Ten tydzień jest, zatem jakby przedłużonym dniem świętowania tajemnicy naszego Odkupienia. Niech będzie on tak właśnie przeżywany w naszych rodzinach i wśród przyjaciół. Nie zapominajmy jednak o osobach chorych, samotnych czy opuszczonych, dla których te dni mogą być szczególnie trudne do przeżycia. Niech ten wolny dzień stanie się okazją, by również im poświecić czas i uwagę.

Dzisiejszymi ofiarami wspieramy KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie

Sprawy duszpasterskie

1.Serdeczne „Bóg zapłać” za otrzymane życzenia świąteczne pragniemy skierować do dyrektorów i wychowawców szkół z terenu naszego miasta, przedstawicieli instytucji i organizacji społecznych, zakładów pracy oraz osób prywatnych.
2.Nadchodząca niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego.
3.Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem oraz wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.