12-05-2019 IV Niedziela Wielkanocna

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI PATRONA PARAFII ŚWIĘTEGO MACIEJA APOSTOŁA

Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga Przeżywając dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Św. Macieja Apostoła Patrona naszej parafii, pragniemy Mu podziękować za miniony rok wstawiennictwa i wypraszanie nam tak potrzebnych łask Bożych.
Pragniemy Go prosić o dalsze orędownictwo za nami i powierzyć Mu losy naszej wspólnoty. Zarazem prośmy Boga o jak najowocniejsze przeżycie tej dzisiejszej uroczystości, przepraszając Go za wszystkie nasze grzechy.

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ Z WYJĄTKIEM MSZY ŚW. O GODZ. 12:30, KTÓRA JEST WŁĄCZONA DO SUMY ODPUSTOWEJ O GODZ. 11:00.
NA SUMIE ODPUSTOWEJ MODLIMY SIĘ W INTENCJI PARAFII POD PRZEWODNICTWEM KS. JERZEGO GIBASA, NASZEGO RODAKA. NA TEJ MSZY ŚW. ROCZNICĘ KOMUNII ŚW. BĘDĄ PRZEŻYWAĆ KL. IV. NABOŻEŃSTWO MAJOWE DZIŚ O GODZ. 17:30.

Każdy, kto w pełni dzisiaj uczestniczy we Mszy św., spełniając zwykłe warunki, może otrzymać odpust zupełny.
Tegoroczny odpust po raz ósmy będzie miał bogatą oprawę świętowania popołudniowego. Będziemy przeżywać tak zwaną parafiadę nazwaną Świętem Maciejowym. Na parkingu parafialnym jest wybudowana scena, na której odbędą się występy od godz. 15.00. Rozpoczniemy koncertem Orkiestry Dętej z Roczyn następnie odbędzie się koncert w wykonaniu akordeonistów, a potem występy solistów. O godz.17.00 rozpocznie się przejazd do ulicach naszego miasta Ciuchcią z Inwałdu. Dla dzieci od godz. 16.00 zabawy, konkursy w auli Domu Katechetycznego, dla młodzieży i całych rodzin konkursy, m.in. sprawnościowe oraz symultana szachowa. Od godz. 18.00 rozdanie nagród za „serdaczka Maciejowe”, a także rozstrzygnięcie konkursów. Ok. godz. 19.00 wystąpi Zespół Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów”, który poprowadzi też zabawę taneczną. Ok. godz. 20.30 zakończymy Parafiadę modlitewnym apelem. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania rodzinnego. Dzisiaj parking parafialny od godz. 12.30 (po Mszy św. odpustowej) będzie już wyłączony z ruchu, aby przygotować miejsce dla występów. Uczestniczących we Mszach św. o godz. 14.00, 18.00 i 19.30 prosimy o parkowanie samochodów na parkingach miejskich. W przypadku deszczu zabawy oraz występy odbędą się w budynkach parafialnych.

Sprawy duszpasterskie

1.Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom Ta niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 17:30 ofiarujemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.
2.W poniedziałek, 13 maja o godz. 18:00 rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie w Inwałdzie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Na afiszach podany jest program.
3.We wtorek, 14 maja święto naszego Patrona – św. Macieja.
4.We czwartek, 16 maja przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
5.W piątek, 17 maja z racji III piątku miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.
6.W przyszłą niedzielę, 19 maja na godz. 16.00 w kryptach spotkanie dla osób zainteresowanych pielgrzymką krajową, a o 17:00 – pielgrzymką zagraniczną. Szczegóły w Źródle…
7.Zachęcamy do nabycia gazetki parafialnej. Znajdziemy w niej m.in. relację z wydarzeń parafialnych oraz ważne przesłanie dla Polaków.