19-05-2019 V Niedziela Wielkanocy

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Nabożeństwa majowe w niedziele i święta – 17.30. Natomiast w tygodniu na Majówki zapraszamy do naszego kościoła po Mszy św. o godz. 18.00 oraz w tak różnych miejscach na terenie parafii przy kapliczkach.
– Dzisiaj odbędą się ważne spotkania dotyczące tegorocznych parafialnych pielgrzymek, zagranicznej o godz. 17.00 i po wschodnich terenach naszej Ojczyzny o godz. 16.00.

Kalendarz liturgiczny

– we wtorek , 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena, męczennika;
– w środę, 22 maja przypada 24. rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko- Biała i Żywiec);
– W piątek 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to także Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża Benedykta XVI. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe

Sprawy duszpasterskie

1. W piątek, 24 maja o godz. 18:00 Mszą św. rozpocznie się Jerycho Różańcowe, a następnie w kaplicy Najświętszego Sakramentu przez całą dobę trwać będzie adoracja połączona z Różańcem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2. W nadchodzącą sobotę, 25 maja o godz. 11:00 ks. biskup senior Tadeusz Rakoczy
udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Ostatnia próba liturgiczna dla
młodzieży bierzmowanej – w czwartek, 23 maja o godz. 18:45. Spowiedź dla rodziców, świadków bierzmowania i samej młodzieży – w piątek, 24 maja o godz. 17:00.
3. Także w sobotę, 25 maja o godzinie 10:00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej ks. Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.
4. W niedzielę, 26 maja modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.
5. Również w nadchodzącą niedzielę, 26 maja ofiarami do puszek przy kościele wspierać będziemy Domowe Hospicjum, działające w naszej gminie.
6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w święto Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt, 10 czerwca. Dokonamy podsumowania Święta Maciejowego i omówimy uroczystość Bożego Ciała.
7. Trwają zapisy młodzieży na czuwanie modlitewne na Lednicy w dniach 31 maja do 1 czerwca. Zapisy w zakrystii lub u ks. Macieja.
8. Zachęcamy do lektury gazetki parafialnej, w której m.in. fotorelacja z odpustu oraz tekst poświęcony Litanii Loretańskiej.

Podziękowanie za Święto Maciejowe:

Po raz ósmy w tym roku mogliśmy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej w tak bogatej oprawie odpust. Deszcz wymusił zmianę programu popołudniowego świętowania. Koncerty muzyczne odbyły się w kościele. Pozostała część programu została zrealizowana w miarę możliwości w Domu Katechetycznym i na placu przy kościele.
Coroczne Święto Maciejowe może odbywać się dzięki wielkiej życzliwości i dobroci parafian. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie wszystkim sponsorom za wsparcie pieniężne i rzeczowe. Szczególne podziękowanie należy się naszym parafianom – osobom indywidualnym oraz wspólnotom, którzy podjęli się przygotowania i przeprowadzenia Parafiady. Wszystkim bez wyjątku, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tak pięknej i radosnej oprawy odpustu, wyrażamy wielką wdzięczność. Niech Bóg wynagrodzi naszym parafianom i przyjaciołom naszej wspólnoty ich trud i dobroć ich serc.