26-05-2019 VI Niedziela Wielkiej Nocy

W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Nabożeństwo majowe dziś o godz. 17:30. Natomiast w tygodniu na Majówki zapraszamy do naszego kościoła po Mszy św. o godz. 18:00. Nabożeństwa w naszej parafii odprawiane są także m.in. przy ul. Podgórskiej oraz przy krzyżu przy ul. Żwirki i Wigury.
* W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych Mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza im potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze raduje ich serca.
* Dzisiaj ofiarami do puszek wspieramy Domowe Hospicjum, działające w naszej gminie.

Kalendarz liturgiczny

1. W środę, 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
2. W czwartek, 30 maja – św. Jan Sarkander, patron naszej diecezji.
3. W piątek, 31 maja – święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe.
4. W sobotę, 1 czerwca – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

Sprawy duszpasterskie

1. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”
2. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące. W Polsce te dni noszą nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ wierni procesyjnie kierują się w stronę krzyży przydrożnych. W ramach nabożeństw majowych po Mszy św. o godz. 18.00 w tych dniach odbędą się procesje. W poniedziałek wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych ze stacją przy krzyżu misyjnym. We wtorek procesja uda się alejką parkową pod zamek i do „Grotki” Matki Bożej, tam zostanie odprawione nabożeństwo majowe. W środę udamy się w procesji do kapliczki Matki Bożej przy ul. Pachla 14 przed domem naszych Sióstr.
3. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
4. W sobotę, 1 czerwca przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00 z nabożeństwem wynagradzającym. Wyjazd do chorych od godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii.
5. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę po Mszy św. o godz. 18:00.
6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Tego dnia odbędzie się coroczna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Jeszcze dzisiaj można zapisać się na tę pielgrzymkę.
7. Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy. Zapisy w zakrystii lub u ks. Macieja.
8. Przypominamy, że dzisiaj w naszym kraju odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. To bardzo ważne wydarzenie. Zachęcamy do skorzystania z możliwości, które stwarza nam demokracja.

Prasa katolicka:

Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej. Piszemy m.in. o pochodzącym z naszego regionu słudze Bożym oraz o sukcesie andrychowskich dzieci.