2019–06–09 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dziś nabożeństwo czerwcowe w kościele o godz. 17:30

Kalendarz liturgiczny

1. 10 czerwca – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
2. 11 czerwca – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
3. 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

Sprawy duszpasterskie

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
2. Jutro, 10 czerwca obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podkreśla ono rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
Porządek nabożeństw w naszym kościele jak w święta zniesione. Msze św. o godz.: 6.15, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00 i 18.00 w intencji Akcji Katolickiej (z racji święta patronalnego) i z nabożeństwem czerwcowym. Po nabożeństwie nastąpi rozpalenie ogniska ze śpiewem pieśni i piosenek biesiadnych. Jest to powrót do pięknych tradycji palenia ognisk z racji świąt Zesłania Ducha św. Zapraszamy na to okolicznościowe spotkanie wszystkich ofiarodawców i organizatorów Święta Maciejowego oraz parafian, w tym członków Rady Parafialnej, z którymi omówimy m.in. uroczystość Bożego Ciała.
3. W czwartek, 13 czerwca będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
4. Także 13 czerwca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie do Inwałdu.
5. W czerwcu w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedziele i święta o godz. 17.30 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela.
6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.
7. Tegoroczną uroczystość Bożego Ciała przeżywać będziemy 20 czerwca. Procesja przejdzie po centrum miasta.
8. Organizowana przez diecezję pielgrzymka do Koszyc odbędzie się w październiku. Zapraszamy do uczestnictwa, zapisy w naszej parafii trwają do 21 czerwca.
9. Trwają przygotowania do XVII Andrychowskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. W tym roku potrwa ona od 9 do 14 sierpnia. Więcej o zapisach wkrótce.

Prasa katolicka:

Zachęcamy serdecznie do lektury naszej gazety. Zamieszczamy m.in. wiadomości z życia naszych parafialnych wspólnot.