2019-06-16 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Dotykamy największej Tajemnicy naszej wiary. Słowo „Trójca” obejmuje to, co Pan Jezus mówił o sobie, o Ojcu i o Duchu Świętym. Nasz ludzki rozum jest mały i słaby, aby pojąć, w jaki sposób jeden Bóg jest w trzech Osobach Boskich. Bogiem jest Ojciec, Bogiem jest Syn – Jezus Chrystus i Bogiem jest Duch Święty. To wielka tajemnica naszej wiary, podobnie jak tajemnica obecności Pana Jezusa pod postacią chleba i wina. Za tę obecność Trójcy Świętej w naszym życiu należy się jej wdzięczność i uwielbienie.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

– Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.

– Dzisiaj o godz. 16:00 spotkanie osób, które udają się w pielgrzymkę po sanktuariach wschodnich Polski w sierpniu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie pielgrzymów udających do Gruzji w październiku.

Kalendarz liturgiczny

1. W poniedziałek, 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
2. W piątek, 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

Sprawy duszpasterskie

1. W czwartek, 20 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała I Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w parafii: 6:30, 8:00. O godz. 9:00 przy kościele zostanie odprawiona Msza św. i ok. godz. 10:00 wyruszy procesja.
Trasa tej procesji będzie przebiegać następująco:
wyjdziemy przez parking parafialny w stronę ul. Floriańskiej i przy sklepie rowerowym wybudowany zostanie pierwszy ołtarz.
Następnie procesja skieruje się w stronę Rynku i pod domem p. Jadwigi Krasoń zostanie przygotowany drugi ołtarz.
Dalej procesja wyruszy w stronę ronda Solidarności, przejdzie na ul. 1 Maja i na parkingu pod halą sportową zostanie przygotowany trzeci ołtarz. Następnie ulicą Legionów dojdziemy pod kościół parafialny i na schodach kościoła zostanie umieszczony czwarty ołtarz.

Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św. Popołudniowe Msze św. także o godz.: 14:00, 18:00 i 19:30. Nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła o godz. 17:30. Bezpośrednie przygotowanie wszystkich ołtarzy odbędzie się w środę od godz. 15:00. Prosimy o pomoc.
Procesja Bożego Ciała jest wielkim świadectwem naszej wiary, udział w niej jest szczególnym oddaniem czci Chrystusowi, ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie prosimy o jak najpiękniejszą oprawę zewnętrzną uroczystości: o udekorowanie naszych domów w parafii, szczególnie na trasie procesji. Prosimy wszystkie poczty sztandarowe: górników i strażaków, szkół, zakładów pracy i organizacji społecznych, delegacje z grup duszpasterskich do feretronów. Dzieci w strojach komunijnych kl. III i IV do sypania kwiatów i chłopców do dzwoneczków. Serdecznie prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy: policję, Straż Miejską i strażaków.

2. We wtorek, 18 czerwca o godz. 9.00 sprawowana będzie Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkół podstawowych nr 2 i 3. Spowiedź dla dzieci odbędzie się w dzisiejszą niedzielę od godz. 17.00.
3. W środę, 19 czerwca o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla szkół średnich. Spowiedź dla tej młodzieży odbędzie się we wtorek od godz. 17.00.
4. W piątek, trzeci miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.
5. W nadchodzącą niedzielę, 23 czerwca odwiedzi nas nasza parafianka, siostra Paschalisa pracująca na misjach w Kamerunie. Siostra przybliży nam sprawy tamtejszego Kościoła. Pragniemy jej pomóc naszymi ofiarami. Będzie kwestować przy kościele.

 

Prasa katolicka:

Zachęcamy serdecznie do lektury naszej gazety.