23-06-2019 XII Niedziela Zwykła

Niech rozpoczynające się wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha! Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
Na prośbę polskich biskupów na dzisiejszych Mszach świętych odśpiewamy Suplikacje. Jest to modlitwa przebłagania Pana Boga za wszystkie zniewagi i profanacje wobec świętości, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego kraju

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Powoli kończy się miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
* Parafia św. Jana Chrzciciela w Sułkowicach Bolęcinie przeżywa dziś uroczystości odpustowe. Suma o godz. 11.30.
* Dzisiaj naszymi ofiarami wspieramy siostrę Paschalisę, misjonarkę z Kamerunu.
* Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

 

Sprawy duszpasterskie

1. W poniedziałek, 24 czerwca przypada uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
2. W piątek, 28 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. W sobotę, 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz.: 6.15, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00 i 18.00, po której zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe. W tę uroczystość wierni, którzy posiadają dewocjonalia pobłogosławione przez papieża lub biskupa, mogą otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, po złożeniu wyznania wiary. Tego dnia naszymi życzeniami obejmujemy księdza wikariusza Pawła. Niech jego patron wspiera go w działaniu duszpasterskim i na drogach życia kapłańskiego. Niech Bóg błogosławi i strzeże, obdarza łaskami i swoim pokojem.
4. Nasza parafia zaprasza wszystkich mężczyzn pragnących pogłębić swoje życie duchowe na comiesięczne Msze Święte z kazaniem dedykowanym specjalnie dla nich. Pierwsza zostanie odprawiona w kryptach pod plebanią 29 czerwca o godz. 19:00. Mszę Świętą wraz z kazaniem poprowadzi Ksiądz Profesor Tadeusz Dzidek. Polecamy!
5. Rozpoczęły się zapisy na Andrychowską Pielgrzymkę Rowerową. Szczegóły w Żródle…
6. Od nadchodzącego tygodnia i w czasie wakacji nie ma stałego konfesjonału. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie podczas Mszy św.
7. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. Przypominamy też o stosownym stroju, którego wymaga świątynia i liturgia w niej sprawowana. W ten sposób dajemy świadectwo naszej dojrzałości religijnej. Apelujemy także o to, aby nasze zachowanie w czasie zwiedzania kościołów było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zatem pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
8. W okresie wakacyjnym kiosk „Emaus” czynny w tygodniu od godz. 8.00 do 15.00.
9.Ważna informacja – od nadchodzącego tygodnia (od wtorku) aż do końca sierpnia nie będzie w tygodniu odprawiania Msza św. o godz. 7:00 rano.

 

Prasa katolicka:

Zachęcamy do lektury naszej gazety parafialnej, w której m.in. zamieszczamy bardzo ważne oświadczenie.