2019-06-30 XIII Niedziela Zwykła

Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30

Kalendarz liturgiczny

1. W środę, 3 lipca przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”.
2. W sobotę, 6 lipca w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.

Sprawy duszpasterskie

1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca – spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem;
– pierwszy piątek miesiąca. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 16.00, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 17.00). Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata;
– w pierwszą sobotę miesiąca, 6 lipca nawiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych od godz. 10.00. Prosimy o zapisanie ich w zakrystii.
2. Wakacje to „czas żniw” dla sekt. Wobec nieletnich, których chroni Kodeks Rodzinny, sekty nie stosują zazwyczaj technik głębokiego werbunku. Najważniejsze wobec osób, które nie ukończyły 18. roku życia jest stworzenie pozytywnego wizerunku tej grupy, nawiązanie kontaktu. Następnie w programie przemycają ważne dla nich treści, niekoniecznie zgodne z naszym światopoglądem. Zwróćmy zatem uwagę na to, kto jest organizatorem wyjazdu, w którym chcą uczestniczyć nasze dzieci.
3. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.
4. W przyszłą niedzielę, 7 lipca nasi strażacy z OSP w Andrychowie będą kwestować pod kościołem na ważny cel – zakup specjalnych ubrań, które chronią strażaków w czasie akcji ratowniczo-gaśniczych. Nasi druhowie tyle razy pomogli naszej parafii i parafianom, wesprzyjmy ich w miarę naszych możliwości. Więcej o zbiórce w Źródle…
5. Wakacje to czas urlopów i wyjazdów. Przypominamy o stosownym stroju, którego wymaga świątynia i liturgia w niej sprawowana. W ten sposób dajemy świadectwo naszej dojrzałości religijnej. Apelujemy także, aby nasze zachowanie w czasie zwiedzania kościołów było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.
6. W przyszłą niedzielę, 7 lipca w Inwałdzie odbędzie się Dekanalny Dzień Chorych. Od godziny 14.00 będzie okazja do spowiedzi, o 15.00 Msza Święta. Wszystkich chorych i starszych serdecznie zapraszamy.
7. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy w dniu 14 lipca. Zapisy i szczegóły w kiosku Emaus.

 

Prasa katolicka:

Zachęcamy do nabycia Źródła…, w którym piszemy o zmianach personalnych w parafii i dekanacie oraz zamieszczamy ważny tekst „Tylko powiedz wszystkim”.