2019-07-07 XIV Niedziela zwykła

Dzisiaj przypada pierwsza niedziela lipcowa, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie zwiedzania kościołów było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy więc o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dziś pod naszym kościołem kwestują strażacy z OSP w Andrychowie na zakup specjalnych ubrań do akcji ratowniczo-gaśniczych. Wesprzyjmy ich w miarę naszych możliwości.

Kalendarz liturgiczny

  • W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli,
  • W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt, opat i patron Europy, autor słynnej Reguły, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego;
  • W piątek, 12 lipca − św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, występujący w jej obronie u cesarza Henryka II;
  • W sobotę, 13 lipca − święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne;

Sprawy duszpasterskie

1.Środowe nabożeństwo nowennowe w naszej świątyni – Msza Święta z nabożeństwem do Królowej Różańca św. Pani Andrychowskiej o godz. 18.00.
2. W sobotę z racji 13. dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie w Inwałdzie o godz. 18.00.
3. Przypominamy, że trwają zapisy na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 9 do 14 sierpnia.
4. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości Internetu.
5. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku.
6. Pragniemy przypomnieć, że w ciągu tygodnia nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano.

Prasa katolicka:

W „Źródle spod Pańskiej Góry” piszemy m.in. o polskich sanktuariach, jakie warto odwiedzić w wakacje.