21-07-2019 XVI Niedziela zwykła

 

Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

 

Kalendarz liturgiczny

1. W poniedziałek, 22 lipca przypada święto św. Marii Magdaleny, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów, i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana.

2. We wtorek, 23 lipca –  święto św. Brygady, zakonnicy, patronki Europy.

3.W środę, 24 lipca – święto św. Kingi (1234-1292), żony polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich.

4.W czwartek, 25 lipca – patronują nam św. Jakub apostoł oraz św. Krzysztof, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Modlitwami obejmijmy naszego wikariusza, ks. Krzysztofa.

5.W piątek, 26 lipca – patronami są: św. Joachim i św. Anna.

Sprawy duszpasterskie

1.Poświęcenie samochodów i błogosławieństwo kierowców odbędzie się w nadchodzącą niedzielę, 28 lipca po każdej Mszy św.

2. W piątek, 26 lipca w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

3. W kiosku „Emaus” przyjmowane są zapisy na andrychowską pielgrzymkę rowerową. Spotkanie organizacyjne za tydzień, w niedzielę 28 lipca po Mszy św. o godz. 14.00 w salce katechetycznej (górny parking naszej parafii).

4. Natomiast 29 lipca w parafii św. Stanisława na osiedlu ruszą zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

5.W środę na godz.18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Matki Bożej Różańcowej Pani Andrychowskiej.

Prasa katolicka:

Zachęcamy do lektury „Źródła spod Pańskiej Góry”, w którym m.in. odpowiadamy na pytanie dlatego ksiądz całuje ołtarz.