28-07-2019 XVII Niedziela zwykła

 

Powoli mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj po Mszach świętych święcimy pojazdy  i błogosławimy kierowców okazji dnia św. Krzysztofa.

Kalendarz liturgiczny

W poniedziałek, 29 lipca -św. Marta

W środę, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), wybitny teolog, założyciel zakonu jezuitów;

W czwartek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów;

Sprawy duszpasterskie

1.W najbliższy czwartek, 1 sierpnia przypada 75. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Módlmy się za poległych w walce o wolną ojczyznę.

2. W piątek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu.  Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3.W środę zapraszamy szczególnie na godz.18.00 na Mszę św. i nabożeństwo do Matki Bożej Różańcowej Pani Andrychowskiej.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem. W piątek w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 16.00, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 17.00).  W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 8.00. Chorych z posługą sakramentalną nawiedzimy od godz. 10.00. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

5. W  parafii św. Stanisława na osiedlu jutro ruszają zapisy na sierpniową pieszą pielgrzymkę naszego dekanatu na Jasną Górę.

6. Zachęcamy serdecznie do lektury „Źródła spod Pańskiej Góry”. Piszemy m.in. o 10 błogosławionych i świętych kobietach, które warto naśladować w codziennym życiu.