2019-08-04 XVIII Niedziela zwykła

 

Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę sierpnia. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.
Dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji Ojczyzny.

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

 

Kalendarz liturgiczny

1. W czwartek, 8 sierpnia – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
2. W piątek, 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
3. W sobotę, 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

Sprawy duszpasterskie

1. We wtorek, 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Akt przemienienia pozwala zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili się i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

2. We wtorek o godz. 8.00 w bazylice w Hałconowie będzie celebrowana Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki diecezji bielsko-żywieckiej na Jasną Górę. Również w naszym dekanacie z parafii św. Stanisława wyruszy po Mszy św. o godz. 7.00 pielgrzymka piesza na Jasną Górę.

3. Z kolei w piątek, 9 sierpnia z naszej parafii po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy do Częstochowy andrychowska rowerowa pielgrzymka.

4. Przeżywamy sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również czas abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

5. W środę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Królowej Różańca Świętego, Pani Andrychowskiej.
6. Zachęcamy do czytania tygodnika parafialnego. Piszemy m.in. o tym, co czynić gdy ktoś łamie nasze sumienia.