2019-09-01 XXII Niedziela Zwykła


D
ziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna:, „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

Pierwsza niedziela miesiąca – na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za obrońców naszej Ojczyzny, za żołnierzy poległych w kraju i na wszystkich frontach świata, a także za ofiary cywilne tej strasznej wojny. Prośmy Pana, aby ich cierpienia i ofiara z życia zaowocowały odrodzeniem duchowym naszego narodu.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Dziś o godz. 9:30 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 39. rocznicy powstania „Solidarności”. Modlić się będziemy także w intencji ofiar II wojny światowej.
* Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

Kalendarz liturgiczny

1. We wtorek, 3 września wspominamy św. Grzegorz Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
2. W sobotę, 7 września wspominamy św. Melchiora Grodzieckiego

Sprawy duszpasterskie

1.  Jutro o godz. 8.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dla młodzieży ze szkół średnich na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Natomiast o godz. 9.00 Msza św. dla uczniów SP nr 2 i SP nr 3. Zapraszamy. Rodziców prosimy o przypomnienie i także zachęcamy do wspólnej modlitwy.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – spowiedź od godz. 17.00. Msza św. z nabożeństwem o godz. 18.00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Natomiast o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym. W pierwszą sobotę o godz. 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi z nabożeństwem wynagradzającym. Wyjazd do chorych od godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii.
3. W przyszłą niedzielę, 8 września na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy tornistry dzieci, które rozpoczynają naukę. Zapraszamy w sposób szczególny pierwszoklasistów i starszych przedszkolaków wraz z rodzicami.
4. Także w niedzielę, 8 września andrychowski szpital organizuje akcję „Otwórzcie serca, otwórzcie drzwi dla osób chorujących psychicznie”. Wydarzenie odbędzie się w godz. 10.00 – 13.00 przy Pałacu Bobrowskich.
5. W przyszłą niedzielę będziemy również obchodzić Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.
6. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy), schola dziecięca, czy Oaza Młodzieżowa, które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.
7. Już dziś informujemy, że Triduum na rozpoczęcie roku duszpasterskiego w naszej parafii odbędzie się 12, 13 i 14 września.
8. W pierwszą niedzielę października będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Tradycyjnie te uroczystości połączymy z jubileuszami małżeńskimi. Prosimy, aby jubilaci, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i więcej zawarcia związku małżeńskiego zgłaszali swoją obecność na uroczystościach do zakrystii, celem przygotowania pamiątek.

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. Zamieszczamy m.in. relację z parafialnych dożynek i piszemy o ważnej akcji z udziałem andrychowian.