2019-09-08 XXIII Niedziela Zwykła

Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku, rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia.

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj w godz. od 10.00 do 13.00 przy Pałacu Bobrowskich Wojewódzki Szpital Psychiatryczny organizuje akcję „Otwórzmy serca dla osób chorujących psychicznie”.

Kalendarz liturgiczny

1.W piątek, 13 września kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 18.00 w Inwałdzie. W liturgii wspominamy tego dnia św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności.

2. W sobotę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. W tym dniu odbędzie się dekanalna pielgrzymka na Wzgórze Miłosierdzia w Zagórniku, aby uczestniczyć w nabożeństwie przebłagania za zniszczenie kaplicy pod Krzyżem Jubileuszowym. O godz. 10:00 wyjdziemy spod starego kościoła (znajduje się przy parkingu parafialnym) w Drodze Krzyżowej. Na jej zakończenie ok. godz. 11:30 na miejscu pogorzeliska na wzgórzu, księża z naszego dekanatu odprawią Mszę św. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie. Osoby, które nie mogą udać się w sobotę do Zagórnika prywatnym autami, a pragną uczestniczyć w nabożeństwie i Mszy św., prosimy o wpisanie się do czwartku na listę w kiosku „Emaus”. W razie potrzeby parafia zorganizuje transport spod naszego kościoła.

3. Pod datą 15 września (tj. w niedzielę) w kalendarzu liturgicznym umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Matka Boża stojąca pod krzyżem na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy krzyżu Jezusa Chrystusa jako znaku naszego zbawienia.

Sprawy duszpasterskie

1. W środę, 11 września przypada kolejna rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Tego dnia w sposób szczególny prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

2. W nadchodzącym tygodniu: 12, 13, 14 września będziemy przeżywać Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i polskiej młodzieży. Ten czas wpisuje się w Tydzień Wychowania. W czwartek, 12 września na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci ze szkół podstawowych, szczególnie dzieci z klas komunijnych wraz z rodzicami. W ten sposób rozpoczniemy uroczyste przygotowanie do uroczystości I Komunii Świętej. W piątek, 13 września także na godz. 18.00 zapraszamy młodzież, szczególnie klasy ósme, które rozpoczną przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W sobotę, 14 września na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup duszpasterskich w parafii. Zostaną uroczyście wręczone świece na rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego. Po liturgii spotkanie w kryptach.

3. W nadchodzącą niedzielę, 15 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do puszek będziemy wspierać Radio „Anioł Beskidów”

Prasa katolicka

Zachęcamy do nabycia naszej gazetki. Zamieszczamy informacje z życia parafii a także piszemy o ogromnym zagrożeniu dla dzieci.