2019-09-15 XXIV Niedziela Zwykła

Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku, rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia.

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

 

Kalendarz liturgiczny

* Poniedziałek, 16 września – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
* Środa, 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
* Piątek, 20 września – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
* Sobota, 21 września – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

 

Sprawy duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Tydzień Wychowania ustanowiono jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. We wtorek, 17 września w 80. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

4. W najbliższy, trzeci piątek miesiąca oddajemy cześć Bożemu miłosierdziu.

5. W najbliższą sobotę, 21 września na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich mężczyzn na specjalnie im dedykowaną Mszę św., która będzie sprawowana w krypach pod naszą plebanią. Jeśli chcesz jeszcze lepiej pełnić rolę ojca i męża, to propozycja dla Ciebie. Szczegóły w Źródle…

6. W niedzielę, 6 października będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Tradycyjnie te uroczystości połączymy z jubileuszami małżeńskimi. Prosimy, aby jubilaci, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i więcej zawarcia związku małżeńskiego, zgłaszali swoją obecność na uroczystości do zakrystii, celem przygotowania pamiątek.

7. Godziny przyjmowania w naszej kancelarii parafialnej są następujące: od poniedziałku do soboty w godz. 8.30 – 9.30. Dodatkowo w środy i soboty od godz. 15.00 do 17.00.

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury parafialnej gazetki. Piszemy m.in. niezastąpionej roli ojca w życiu każdego człowieka oraz o niezwykłym sanktuarium Matki Bożej.