22-09-2019 XXV Niedziela zwykła

Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

 

Kalendarz liturgiczny

23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
24 września – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej,
27 września – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
28 września – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik. W tym dniu, czyli w sobotę odbędzie się pielgrzymka Domowego Kościoła z naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Sprawy duszpasterskie

1. Spotkanie duszpasterskie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek, 24 września po Mszy Świętej wieczornej (czyli ok. godz. 18.40) w naszym kościele.
2. W niedzielę, 29 września w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Anioły są namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
3. W nadchodzący piątek, 27 września o godz. 18.00 Mszą św. rozpocznie się 24-godzinna modlitwa różańcowa „Jerycho” w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu.
W niedzielę, 6 października przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Tradycyjnie te uroczystości połączymy z jubileuszami małżeńskimi. Prosimy, aby jubilaci, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i więcej zawarcia związku małżeńskiego zgłaszali swoją obecność na uroczystościach do zakrystii, celem przygotowania pamiątek. Mszy św. – sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie ks. dr Robert Samsel.
4. 1 października wejdziemy w miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w tygodniu o godz. 17.15 przed Mszą św. wieczorną, natomiast niedziele o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie Różańca w domach.
5. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. Zamieszczamy m.in. relację z akcji „Polska pod krzyżem” w Zagórniku oraz naszego triduum na rozpoczęcie roku duszpasterskiego.