29-09-2019 XXVI Niedziela zwykła

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy przypowieść, która jest ciągle aktualna. Przypowieść, która dokonuje jasnego i konkretnego podziału. Przypowieść, która rozpoczyna się w rzeczywistości ziemskiej, a kończy się w wieczności. Ta przypowieść jest dzisiaj skierowana do każdego z nas i oby nasze serca otworzyły się na słowo, które Chrystus chce nam przekazać.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

 

Kalendarz liturgiczny

1.W poniedziałek, 30 września wspominamy św. Hieronima.
2.We wtorek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuskiej karmelitanki, mistyczki, ogłoszonej Doktorem Kościoła.
3.W środę, 2 października przypada wspomnienie Aniołów Stróżów.
4.W piątek, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;
5.W sobotę, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, apostołki, sekretarki Bożego Miłosierdzia. Jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł o Miłosierdziu Bożym.

Sprawy duszpasterskie

1. We wtorek, 1 października rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy do naszej świątyni w tygodniu o godz. 17.15 i w niedziele o godz. 17.30. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Październik w tym roku Ojciec Święty Franciszek ogłosił w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Z tej okazji w nabożeństwach różańcowych będzie się modlili w tej intencji. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za misje. Przy ul. Żwirki i Wigury przy Krzyżu nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz.17.00, natomiast przy ul. Podgórskiej w wyznaczone dni tygodnia. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
2. We wtorek rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
3. Poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych odbędzie się w środę, 2 października o godzinie 17.00. Po poświęceniu o 17.15 razem z dziećmi i ich rodzicami odmówimy różaniec.
4. W pierwszy czwartek miesiąca spowiedź od godz. 17.00 i Msza św. z nabożeństwem o godz. 18.00.
5. W pierwszy piątek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka – polecajmy go naszym modlitwom. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. i o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym.
6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P. po Mszy św. o godz. 8.00. Od godz. 13.00 nawiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych, prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Zmiana godziny podyktowana jest Dniem Skupienia dla Księży. W tym dniu przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, stąd zachęcamy do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.
7. W nadchodzącą niedzielę, 6 października przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej. Opiece Królowej Różańca św. polecamy parafię i jubilatów przeżywających jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Odprawianej o godz. 11.00 Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie ks. dr Robert Samsel. Po Eucharystii uroczysta procesja wokół kościoła z modlitwą różańcową. Tego dnia nie będzie w naszej parafii Mszy św. o godz. 12.30.
8. Pociechy w wieku 4 – 6 lat wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy do Szkoły Modlitwy dla Dzieci. Spotkania będą odbywać się co drugi poniedziałek (I i III miesiąca) o godz. 18.00 w salce przy ul. Pachla 14. Pierwsze spotkanie – 7 października. Więcej informacji w „Źródle…” i na plakatach.
9. Zakończone zostały prace związane z remontem elewacji organistówki. Wykonano termoizolację budynku. Położony został także tynk żywiczny w kolorze jasnej zieleni i szarości. W najbliższym czasie przeprowadzone zostaną prace remontowe w naszym kościele, w pierwszej kolejności poddana im zostanie instalacja elektryczna.
10. Polecamy lekturę naszej gazety parafialnej, w której zamieszczamy kolejny odcinek naszego „Rodzinnego grajdołka”. Jednocześnie piszemy jednak m.in. o szokującej ankiecie dla dzieci.