17-11-2019 XXXIII Niedziela Zwykła

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.
 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Kalendarz liturgiczny

1. W poniedziałek, 18 listopada bł. Karolina Kózkówna, dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc. W tym dniu przypadają imieniny ks. bpa Ordynariusza Romana Pindla, polecamy go naszym modlitwom.
2. W środę, 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski.
3. W czwartek, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
4. W piątek, 22 listopada św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

Sprawy duszpasterskie

1. Trwa listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele Msza św. gregoriańska odprawiana jest codziennie o godz. 18.00.
2. Za tydzień, w niedzielę 24 listopada będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej. Organizacja ta jest stowarzyszeniem powołanym przez papieża Piusa XI w roku 1928 i zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona wśród własnych członków jak i w najbliższym otoczeniu. Zainteresowanych zaangażowaniem się w to dzieło zapraszamy na spotkania w każdą trzecią środę miesiąca o godz. 16.00 w kryptach pod plebanią.
3. W środę, 20 listopada zapraszamy do kina „Beskid” na 20. Przegląd Pieśni Patriotycznej, organizowany przez parafialny oddział Akcji Katolickiej. Początek – godz. 10.00. Serdecznie polecamy.

 

Prasa katolicka

Zachęcamy serdecznie do lektury naszej gazety parafialnej, zamieszczamy m.in. relację z obchodów święta niepodległości oraz program wydarzeń parafialnych na najbliższe miesiące.