24-11-2019 XXXIV Niedziela UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej – stowarzyszenia wiernych, którego zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna otoczenia.

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* W dzisiejszą niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przez odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
* Dzisiaj pragniemy wesprzeć naszymi ofiarami Kuchnię św. Brata Alberta w Andrychowie. Siostry Albertynki będą kwestować przy drzwiach wyjściowych kościoła. Wspomóżmy ich dobrocią naszych serc.

Kalendarz liturgiczny

1. W najbliższą sobotę, 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.

Sprawy duszpasterskie

1. Spotkanie duszpasterskie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się we wtorek, 26 listopada. O godz. 18.00 Msza św., ok. 18.40 spotkanie rodziców w naszym kościele.
2. W nadchodzącą niedzielę, 1 grudnia przypada I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Msza św. roratnia w niedziele o godz. 6.30, a w ciągu tygodnia o godz. 6.50. Osoby, które nie mogą modlić się rano, zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.
3. Także od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane przy naszym kościele opłatki wigilijne, świece Caritas oraz kalendarze parafialne. Opłatki będzie można nabywać również w ciągu tygodnia w zakrystii oraz w kancelarii w godzinach dyżurowania. Zachęcamy do nabywania opłatków w naszej parafii, które są już poświęcone. Apelujemy, aby nie kupować ich w sklepach, gdzie są one tylko towarem, pozbawionym wartości religijnej. Ofiary składane przy zakupie opłatków i kalendarzy parafialnych przeznaczone będą na pokrycie kosztów remontu instalacji elektrycznej w kościele.
4. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie za naszych bliskich i drogich nam zmarłych we Mszy św. gregoriańskiej w tygodniu o godz. 18.00.
5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

Zachęcamy serdecznie do lektury Źródła…. Piszemy m.in. o ważnej pielgrzymce andrychowian do Watykanu oraz niezawodnym sposobie na świętość.