05-01-2020 II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Nadal przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po świętach, która wprowadza nas w kolejne wydarzenia zbawcze. Dzisiaj chylimy czoła przed tajemnicą Słowa, w którym Bóg napełnił nas wszelkim błogosławieństwem.

Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Kalendarz Liturgiczne

1. Jutro w poniedziałek, 6 stycznia będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras, języków. Pokłon należny królowi oddali Mu przedstawiciele narodów pogańskich. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą później oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami C+M+B. Przez wieki istniał w Kościele zwyczaj, jeszcze w niektórych krajach kultywowany, że tego dnia po odczytaniu Ewangelii uroczyście ogłaszano datę Wielkanocy i innych świąt ruchomych.
W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci.

Porządek nabożeństw w uroczystość Objawienia Pańskiego – jak w każdą niedzielę.

2. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
3. Serdecznie zapraszamy do udziału w 19. Przeglądzie Rodzinnych Grup Muzykujących, który odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia. Tradycyjnie pod koniec okresu kolędowania chcemy w naszym kościele chwalić Nowonarodzonego pieśniami. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii i zakrystii po Mszach świętych.
4. Polecamy lekturę naszej gazety parafialnej. W niej ważny tekst społeczny o zagrożeniach dla dzieci i ciąg dalszy opowieści o kard. Wyszyńskim.