12-01-2020 Niedziela Chrztu Pańskiego

Wspominając dziś chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

Niech akt pokuty składający się z pokropienia wodą święconą przypomni nam o tym.

 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Dzisiaj o godz. 15.00 w kryptach na plebanii rozpocznie się spotkanie opłatkowe Wspólnot Różańcowych.
* W dzisiejszą niedzielę na godz. 16.00 gorąco zapraszamy do kina „Beskid” w Andrychowie na drugie u nas wystawienie Jasełek w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Spektakl wyreżyserowała siostra Kazimiera Szumal. Współczesna forma i wyśmienite aktorstwo tworzą piękne widowisko, który bez wątpienia ubogaci nas duchowo.

Sprawy Duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
2. Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.
3. Serdecznie zapraszamy do udziału w 19. Przeglądzie Rodzinnych Grup Muzykujących, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 stycznia o godz. 16.00 w naszym kościele. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii w godzinach urzędowania oraz w zakrystii po Mszach świętych.
4. W najbliższy piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.
5. Także w piątek, 17 stycznia wspominamy w liturgii św. Antoniego. W Kościele obchodzimy również Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
6. W najbliższą sobotę, 18 stycznia na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich mężczyzn na specjalnie im dedykowaną Mszę św., która będzie sprawowana w krypach pod naszą plebanią. Jeśli chcesz jeszcze lepiej pełnić rolę ojca i męża, to propozycja dla Ciebie.
7. Od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. W to wielkie nawoływanie do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
8. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. Zamieszczamy w niej m.in. statystykę parafialną za 2019 rok.
9. Trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. Program w najbliższym tygodniu jest następujący…