19-01-2020 II Niedziela w ciągu roku

Przeżywamy drugą niedzielę zwykłą. Jan Chrzciciel wskazuje nam na Jezusa mówiąc: Oto Baranek Boży, który głodzi grzechy świata. To zdanie powtarzamy w każdej Mszy św., która urzeczywistnia tę prawdę.

W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj o godz. 16.00 w naszym kościele rozpocznie się Przegląd Rodzinnych Grup Muzykujących. Wystąpią chóry, nasza schola parafialna i soliści. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

Kalendarz liturgiczny

1. We wtorek, 21 stycznia – św. Agnieszkę.
2. W piątek, 24 stycznia – św. Franciszka Salezego.
3. W sobotę, 25 stycznia obchodzimy święto nawrócenia św. Pawła apostoła. Nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary. Tego dnia kończy się także Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
4. W niedzielę, 26 stycznia wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu w polskim Kościele obchodzimy Dzień Islamu.

Sprawy Duszpasterskie

1. We wtorek, 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za nasze babcie i dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć w modlitwie.
2. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących na tę nieuleczalną chorobę.
3. Dodatkowa wizyta dla parafian, którzy pragną zaprosić kapłana, odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia od godz. 15.00. Można też umówić się na inny termin. Prosimy o zgłoszenie takiej wizyty w zakrystii lub w kancelarii.
4. Zachęcamy do lektury Źródła, gdzie zamieszczamy ważne oświadczenie, a także piszemy o grożącej nam katastrofie demograficznej.