26-01-2020 III Niedziela Zwykła

Dzisiaj trzecia niedziela zwykła. Jako członkowie ludu Bożego gromadzimy się razem, aby słuchać słowa Bożego i posilać się Chlebem życia.
Dzisiaj przypada ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Sprawy Duszpasterskie

1.We wtorek, 28 stycznia wspominamy św. Tomasza z Akwinu.
2.W piątek, 31 stycznia wspominamy św. Jana Bosko (1815-1888), włoskiego kapłana, apostoła młodzieży, założyciela zgromadzeń salezjańskich.
3.W sobotę, 1 lutego przypada pierwsza sobota miesiąca. To dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Potrzebujących prosimy zgłaszać w zakrystii.
4. W kolejną niedzielę, 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Z inicjatywy Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Andrychów”. Tak uroczyście zakończymy tegoroczny okres śpiewania kolęd.
5. Osoby z parafii św. Stanisława w Andrychowie związane z Fundacją „Pro – Prawo do Życia” zapraszają w piątek, 31 stycznia br. na Plac Mickiewicza w Andrychowie na publiczny Różaniec jako zadośćuczynienie za grzech aborcji. Początek o godz. 16.00.
6. Drodzy Parafianie – w nadchodzącym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską. Za Waszą życzliwość, spotkania, rozmowy pragniemy wszystkim już dziś podziękować. Zapewniamy o naszej modlitwie. Na podsumowaniu Kolędy przedstawimy Wasze propozycje i prośby.
7. Czas przeżywanych ferii zimowych dla naszych wychowawców, nauczycieli, dzieci i młodzieży niech będzie ubogacony Bożym błogosławieństwem.

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury naszego czasopisma „Źródła….”, w którym m.in. fotoreportaż z parafialnego przeglądu kolęd oraz opowieść o ludziach, którzy stanęli w obronie wartości.