2020-02-16 VI Niedziela Zwykła

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina
i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas
codzienność wypełni się dobrem.

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Kalendarz liturgiczny

1. W piątek, 21 lutego z racji trzeciego piątku miesiąca modlimy się do Bożego Miłosierdzia.
2. W tym tygodniu, w sobotę 22 lutego przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Niech w ten dzień nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
3. Za tydzień, 23 lutego przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem Wielkiego Postu. Rozpoczniemy w tę nadzielę nabożeństwo czterdziestogodzinne.

Sprawy Duszpasterskie

1. Spotkanie duszpasterskie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się we wtorek, 18 lutego po Mszy Świętej wieczornej, czyli ok. godz. 18.40 w kościele. Z kolei świece komunijne poświęcone zostaną w niedzielę, 23 lutego na Mszy św. o godz. 11.00.
2. W piątek, 21 lutego o godz. 19.00 w naszej świątyni rozpocznie się koncert zespołu muzycznego „Trzecia Godzina Dnia”. To wielkie wydarzenie duchowe i muzyczne, czas uwielbienia Pana odbędzie się w trzeci piątek miesiąca poświęcony Bożemu Miłosierdziu. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian bez względu na wiek. Zachęcamy, aby przyjść już na Mszę św. o godz. 18.00 i zająć dogodne miejsca.
3. W sobotę, 22 grudnia zapraszamy mężczyzn na godz. 19.00 do krypt pod plebanią na specjalnie im dedykowaną Mszę św.

 

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. W „Źródle…” artykuł o słowach papież Franciszka o groźnej ideologii, ale i na wesoło piszemy o różnicach między kobietami a mężczyznami.