2020-03-01 I Niedziela Wielkiego Postu

Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem. (Adoracja Najświętszego Sakramentu)

 

 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiejsze nabożeństwa:
– w po Mszy św. o godz. 12.30 czyli ok. godz. 13.20 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Poprowadzi ją Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
– Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.00. Rozważania pasyjne wygłosi nam ks. Tomasz Bieniek.

Sprawy Duszpasterskie

1. W środę, 4 marca przypada święto św. Kazimierza, patrona naszego ks. rezydenta Kazimierza oraz siostry katechetki Kazimiery. Polecajmy ich naszym modlitwom.
2. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00 i o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem o powołania kapłańskie. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.00. Msza św. o 17.00 i o 18.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 8.00. Wyjazd od chorych od godz. 10.00. Prosimy ich zgłosić w zakrystii.
3. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Choć kwartalne dni modlitw w tej intencji dobiegają dziś końca, to ducha umartwienia, pokuty trzeba nieustannie w sobie rozwijać.
4. We właściwym przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W nadchodzący pierwszy piątek miesiąca Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15, dla starszych o godz. 17.30, natomiast dla młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali o godz. 15.00. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
5. Szkoła Modlitwy dla Dzieci zaprasza rodziców dzieci w wieku 3-6 lat oraz osoby zainteresowane prowadzeniem Szkoły Modlitwy do udziału w szkoleniu i warsztatach „Jak pomóc dziecku zaprzyjaźnić się z Bogiem?” w najbliższą sobotę, marca w godz. 10.00 – 14.00 w naszym domu katechetycznym. Więcej informacji w Źródle.
6. W przyszłą niedzielę, 8 marca będziemy obchodzić Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Wszak odgrywają one szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi.
7. W przyszłą – drugą Niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

Informacje społeczne
Już w jutrzejszy poniedziałek, 2 marca w godz. 17:00 – 19:00 społeczność SP nr 3 w Andrychowie zaprasza wszystkich przyszłorocznych pierwszoklasistów i ich rodziców a także przyszłorocznych czwarto i siódmoklasistów na Dzień Otwarty do swojej szkoły, podczas którego każdy będzie mógł przekonać się osobiście dlaczego to wyjątkowa placówka. Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do SP nr 3 do klas 1, 4 i 7 potrwa do 13 marca. Szczegółowe informacje w szkole i stronie internetowej placówki.
Z kolei SP nr 2 w Andrychowie przyszłorocznych pierwszoklasistów zaprasza na Dzień Otwarty w najbliższy wtorek, 3 marca w godzinach 16.30 – 18.30. Również w tym przypadku szczegółowe informacje w szkole.

 

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury “Źródła spod Pańskiej Góry”, w którym zamieszczamy m.in. teksty na Wielki Post.