2020-03-15 III Niedziela Wielkiego Postu

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem. Pomagać nam w tym będą nadchodząc trzy serie rekolekcji: młodzieży, dzieci i parafialne.

 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Dzisiaj nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 13.20. Nie odbędzie się także nabożeństwo Gorzkich Żali. Nie będzie również składki na kuchnię św. Brata Alberta oraz spotkania Rady Duszpasterskiej.
* Na Msze św. niech przychodzą tylko te osoby, które zamówiły Msze św. Biskup Roman Pindel udziela czasowej dyspensy wszystkim wiernym na terenie diecezji bielsko-żywieckiej od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Pamiętajmy – nieuczestniczenie w Mszy św. niedzielnej w obecnych warunkach nie jest przejawem braku wiary i pobożności. Zachęcamy serdecznie do pozostania w domach i oglądania transmisji Mszy św. z naszego kościoła za pośrednictwem Internetu: www.swmaciej.org.pl. Są i inne możliwości. Eucharystie będą transmitowane m.in. przez ogólnopolskie media, np. TVP i telewizję Trwam.

Sprawy Duszpasterskie

1. W czwartek, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. O godz. 8.00 Msza św. w intencji członków Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Andrychowie. Przed tą Mszą św. odbędzie się poświęcenia witraża św. Teresy, który został wmontowany w nawie głównej tuż obok chóru po prawej stronie.
2. W przyszłą niedzielę, 22 marca przy wejściu do plebanii będzie można nabyć wielkanocne paschaliki i baranki. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby parafialnego Caritasu.
3. Wszystkie piątkowe Drogi Krzyżowe są odwołane.
4. W piątek, 20 marca modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.
5. Tradycyjnie, w czasie Wielkiego Postu są wystawione skarbonki, do których składamy ofiary na kwiaty do dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
6. W tygodniu spowiedź święta od godz. 18.30 do 19.30. Prosimy o zachowywanie koniecznego odstępu między osobami.
7. Kancelaria parafialna czynna na telefon: 606 601 115 tylko w sprawie posługi sakramentalnej i pogrzebów.
8. Zarząd ZOZ „Przy Basenie” w Andrychowie (al. A. Wietrznego 3) poinformował, iż w związku z zagrożeniem koronawirusem istnieje możliwość teleporady lekarskiej. Numery telefonów publikujemy w „Źródle…”. W gazecie także inne ważne telefony, adresy, informacje związane z koronawirusem oraz cały komunikat biskupa bielsko-żywieckiego.

Pamiętajmy – przez całe wieki, gdy wybuchały epidemie, katolicy zachowywali się tak samo: szukali ratunku w Bogu. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej rodzinnej modlitwy Różańcowej i odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w naszych domach. Wypraszajmy dla naszych rodzin i naszej wspólnoty parafialnej przez wstawiennictwo naszej Królowej Różańca Świętego szczególną opiekę. To ważny czas, w którym wielkopostne rekolekcje musimy przeżywać w domu. Korzystajmy z rozważań i konferencji, które będą zamieszczane w środkach masowego przekazu i Internecie. Nie zmarnujmy tego czasu i pamiętajmy, że może nas ochronić tylko Boże miłosierdzie.