2020-03-29 V Niedziela Wielkiego Postu

Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, prywatnie rozważając Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.

 

 

 

 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Nabożeństwo Gorzkich Żali z naszego kościoła o godz. 15.00 będzie transmitowane przez Internet, podobnie jak i Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o godz. 17.00

Sprawy Duszpasterskie

1. Odwołane zostały dyżury w stałym konfesjonale. Nie będzie też jednodniowej spowiedzi wielkopostnej w naszej parafii ani spowiedzi w wyznaczone godziny. W sprawie spowiedzi prosimy o telefony pod numerem księdza dyżurującego: 606-601-115. Ten numer podajemy w „Źródle..” i na stronie internetowej parafii.
2. Na terenie naszej diecezji wszystkim wiernym została udzielona dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej – aż do odwołania. Jednocześnie zachęcamy serdecznie do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach za pomocą strony internetowej parafii.
3. W pierwszy czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 z modlitwą o powołanie kapłańskie i zakonne. Jest to 2 kwietnia, w którym to dniu przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła. Po Mszy św. wieczornej litania do św. Jana Pawła II.
4. W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. dopołudniowe bez zmian, natomiast po południu tylko Msza św. o godz. 18.00 z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające NS NMP. Do chorych wyjeżdżamy w tylko w nagłych przypadkach.
6. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać przez telefon kapłana dyżurującego, który podaliśmy wcześniej.
7. Paschaliki i baranki wielkanocne znajdują się w przedsionku pod krzyżem.
8. W nadchodzącą Niedzielę Palmową ogłosimy porządek Wielkiego Tygodnia. Pragniemy wsłuchiwać się w polecenia Ks. Biskupa Ordynariusza oraz wszelkie zarządzenia władz państwowych, co do przeżywania tego czasu.
9. Ważne komunikaty będziemy zamieszczać na stronie internetowej parafii, profilu parafii na Facebooku i w „Źródle…”. Trudy związane z epidemią przeżywajmy z perspektywy wiary. Pogłębiajmy nasze zaufanie do Bożej Opatrzności.
10. Zachęcamy do lektury naszego czasopisma parafialnego, które dostępne jest m.in. w kiosku „Emaus”. W nim m.in. trzecie kazanie pasyjne ks. Tomasza Bieńka oraz teksty i informacje związane z pandemią koronawirusa.
11. W piątek 03 kwiecień 21:15 zapraszamy do wspólnego rozważania Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na falach Diecezjalnego Radia Anioł Beskidu jak również w internecie