2020-04-12 NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w tym szczególnym czasie.

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Sprawy Duszpasterskie

1. Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
2. Od Niedzieli Wielkanocnej włącznie do niedzieli 19 kwietnia br., zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w Mszach św., pogrzebach, ślubach i chrztach może uczestniczyć do 5 osób, tych, które zamówiły daną intencję mszalną.
3. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
4. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia.
5. Zachęcamy serdecznie do lektury świątecznego wydania „Źródła….”, w którym zamieszczamy m.in. przesłanie na Zmartwychwstanie oraz tekst wielkanocnej modlitwy rodzinnej.

 

Poniedziałek Wielkanocny

Nie tylko dzień wczorajszy czy dzisiejszy, ale również cały najbliższy okres pięćdziesięciu dni jest dla chrześcijan wielkim świętem. Okres świąt trwa przez siedem najbliższych tygodni, aż do niedzieli Pięćdziesiątnicy, czyli niedzieli Zesłania Ducha św. Abyśmy godnie przyjęli dzisiaj Chrystusa Zmartwychwstałego, prośmy Go o oczyszczenie nas z tych wszystkich czasami drobnych, choć przykrych niewierność, jakie popełniamy.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Przeżywamy drugi dzień paschalnej radości, która rozciąga się na cały tydzień następujący po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Ten tydzień jest zatem jakby przedłużonym dniem świętowania tajemnicy naszego Odkupienia.

Sprawy Duszpasterskie

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przekazali nam za życzenia świąteczne. Zapewniamy n naszej pamięci w modlitwie.
2. Nadchodząca niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedzielą przewodnią lub białą, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego.
3.  Ze słów z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy czepmy nadzieję na przyszłość i przekażmy sobie życzenia wielkanocne.