2020-04-19 II NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje, tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie tego nabożeństwa.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Sprawy Duszpasterskie

1. Dziś o godz. 15.00 w naszym kościele transmitowane przez Internet nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.
2. Uroczystości odpustowe przeżywa dzisiaj parafia w Sułkowicach Łęgu. Jak wiemy odbywają się one w wyjątkowych okolicznościach, gdy nadal we Mszy św. może uczestniczyć tylko do pięciu osób.
3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy obchody Tygodnia Miłosierdzia.
4. W tym tygodniu patronują nam: w czwartek, 23 kwietnia – święty Wojciech, biskup i męczennik, patron Polski; w sobotę, 25 kwietnia – święty Marek Ewangelista.
5.  Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
6. Przypominamy, że od poniedziałku w kościołach będzie obowiązywał limit 1 wiernego na 15 metrów kwadratowych. W naszym przypadku jest to 43 osoby. Powierzchnia użytkowa wynosi 652 m2.
Od przyszłej niedzieli w naszej świątyni będą dodatkowe Msze Święte 15:00, 16:00, 17:00
Miejsca dla wiernych będą oznaczone numerami.
W nawie głównej 16 0sób, prezbiterium 5 osób, w nawach bocznych po lewej i prawej stronie po 6 osoby, w kaplicy adoracji 2 osoby, korytarz po lewej i prawej stronie prezbiterium po 1 osobie, w zakrystii ministranckiej 2 osoby, na chórze 2 osoby, w zakrystii 2 osoby.
Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem.
Zajmujemy oznaczone miejsca, aby zachować bezpieczna odległość.
7. Uroczystość Pierwszej Komunii św. przeniesiona została na ostatnia niedzielę 27 września. Sakrament Bierzmowania został przełożony do czasu powrotu dzieci do szkół.
8. Okres Wielkanocny trwa do 31 maja. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty w tygodniu i w niedzielę pół godziny przed każdą Mszą św. Można też umówić się przez telefon dyżurny.
9. Polecamy lekturę Źródła spod Pańskiej Góry, w którym relacja ze szczególnego w tym roku Triuduum Paschalnego oraz uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.