2020-04-26 III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.
A teraz prosimy Najlepszego Boga Ojca o miłosierdzie….

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

DZISIAJ PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JEST WZBOGACONY PRZEZ DODATKOWE MSZE ŚW. O GODZ: 15.00- 16.00 – 17.00

Sprawy Duszpasterskie

1. W związku z ograniczeniem liczby wiernych mogących uczestniczyć w liturgiach nadal możemy skorzystać z dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Mimo to zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii w kościele, a jeśli to niemożliwe do udziału w modlitwie za pomocą transmisji internetowej z naszej świątyni.
2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Nie tylko dzisiaj oraz w ciągu tego tygodnia wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.
3. W najbliższy piątek, 1 maja rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się w naszym kościele wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18:00 – zgodnie z przepisami do 43 osób. Po Mszy św. będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy w domach. To w szkole Maryi uczymy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
4. W sobotę, 2 maja obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyny. Święto przeniesione jest z 3 maja, w którym to dniu przypada niedziela Wielkanocy. Porządek nabożeństw w naszym kościele 2 maja będzie następujący: Msze św. o godz. 6.15, 8.00, 9.00 w intencji Ojczyzny, 12.30, 14.30, dodatkowa o 16.00 oraz o 17.00 i 18.00. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
Przypada w tym dniu doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą otoczymy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
5. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty w tygodniu i w niedzielę pół godziny przed każdą Mszą św. Można też umówić się na spowiedź przez telefon dyżurny.
6. W nadchodzącym tygodniu przypadają:
* 30 kwietnia czwartek przed pierwszym piątkiem. O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem.
* Pierwszy piątek miesiąca: Msza św. o godz. 17.00 i 18.00 Msza św. z nabożeństwem.
* pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

7. Za dwa tygodnie, 10 maja przeżywać będziemy uroczystości odpustowe ku czci św. Macieja.
8. Od poniedziałku przywracamy adorację Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy adoracji. Adoracja trwać będzie od godz. 8.30 do 18.00. W kaplicy jednocześnie przebywać mogą tylko dwie osoby.
9. Podczas uczestniczenia we Mszach św. i nabożeństwach w naszej świątyni obowiązuje ustalony porządek zajmowania miejsc z zachowaniem obowiązujących ograniczeń. Miejsca do siedzenia w ławach kościelnych są oznaczone numerami (liczba osób do 43).
10. Zachęcamy do lektury „Źródła spod Pańskiej Góry”, gdzie piszemy o nowym porządku Mszy św. w naszej parafii i innych nowych rozwiązaniach, jakie wprowadziliśmy na czas pandemii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

* W środę 29 kwietnia – święta Katarzyna Sieneńska, patronka Europy.
* W piątek, 1 maja – św. Józef, rzemieślnik. Na ten dzień ks. Bp Ordynariusz udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

SPRAWY GOSPODARCZE

Trwają intensywne prace związane z wymianą instalacji elektrycznej w naszej świątyni z zamontowaniem nowego oświetlenia. Z tymi robotami związane są pewne utrudnienia w funkcjonowaniu wspólnoty. Prace te rozpoczęły się jeszcze przed epidemią koronawirusa w Polsce, dlatego musimy je dokończyć. Zdjęcia i więcej informacji w „Źródle…”.