2020-05-03 IV Niedziela Wielkanocna

Dziś IV Niedziela Wielkanocna. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

DZISIAJ PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JEST WZBOGACONY PRZEZ DODATKOWE MSZE ŚW. O GODZ: 15.00- 16.00 – 17.00

Sprawy Duszpasterskie

1. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast w niedziele o godz. 17.30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Ponieważ ciągle mamy restrykcyjnie ograniczoną liczbę osób mogących przychodzić do kościoła, gromadźmy się rodzinnie w naszych domach na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę.
3. W nadchodzącym tygodniu módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne.
4.W poniedziałek przypada wspomnienie św. Floriana, patrona braci strażaków. Polecajmy ich naszym modlitwom.
5. W środę, 6 maja święto świętych apostołów: Filipa i Jakuba.
6.W piątek, 8 maja przypada uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nasi sąsiedzi – parafia św. Stanisława na osiedlu odpust świętuje w dniu dzisiejszym.
7. Zachęcamy do codziennej modlitwy o deszcz, aby Pan Bóg odsunął od nas niebezpieczeństwo głodu i ubóstwa.
8.W nadchodzącą niedzielę, 10 maja przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej parafii – św. Macieja Apostoła. Dodatkowe Msze św. o godz. 15.00, 16.00, 17.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 odśpiewamy uroczyście „Te Deum”. Będzie też specjalne błogosławieństwo eucharystyczne. Kazania tego dnia wygłosi i odpustowej sumie przewodniczył będzie ks. prof. Lucjan Biela z Krakowa.
9.W związku z ograniczeniem liczby wiernych mogących uczestniczyć w liturgiach (u nas do 43 osób) nadal możemy skorzystać z dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Mimo to zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii w kościele, a jeśli to niemożliwe do udziału w modlitwie za pomocą transmisji internetowej z naszej świątyni.
10. Zachęcamy do nabycia naszej gazetki parafialnej, w której m.in. wywiad z ks. proboszczem o parafialnych inwestycjach.