2020-05-10 V Niedziela Wielkanocy

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI PATRONA PARAFII – ŚWIĘTEGO MACIEJA APOSTOŁA

Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Przeżywając dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Św. Macieja Apostoła, patrona naszej parafii, pragniemy mu podziękować za miniony rok wstawiennictwa i wypraszanie nam tak potrzebnych łask Bożych. Pragniemy Go prosić o dalsze orędownictwo za nami i powierzyć Mu losy naszej wspólnoty. Zarazem prośmy Boga o jak najowocniejsze przeżycie tej dzisiejszej uroczystości, przepraszając Go za wszystkie nasze grzechy.

 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

DZISIAJ PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JEST WZBOGACONY PRZEZ DODATKOWE MSZE ŚW. O GODZ: 15.00- 16.00 – 17.00

Każdy, kto w pełni dzisiaj uczestniczy we Mszy św., spełniając zwykłe warunki, może otrzymać odpust zupełny.

Sprawy Duszpasterskie

1. W środę, 13 maja w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Przygotujmy się duchowo na obchody rocznicy urodzin Jana Pawła II, m.in. poprzez gorliwą modlitwę czy zapoznawanie się z jego nauczaniem.
2. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy patrona naszej parafii Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla innych.
3. W piątek, 15 maja z racji III piątku miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.
4. W sobotę, 16 maja przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja. Zyskał miano „łowcy dusz”.
5. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele także po Eucharystii o godz.18.00 (tu nastąpiła zmiana w porównaniu do lat ubiegłych podyktowana faktem sprawowania dodatkowej Mszy św. o godz. 17.00). Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Ponieważ ciągle mamy restrykcyjnie ograniczoną liczbę osób mogących przychodzić do kościoła, gromadźmy się rodzinnie w naszych domach na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
6. 6 czerwca o godz. 11.00 w katedrze w Łodzi andrychowianin, diakon Sławomir Chrapla otrzyma święcenia kapłańskie. Otoczmy go naszymi modlitwami.
7. Zachęcamy do nabycia gazetki parafialnej. Piszemy w niej m.in. o bardzo ważnej inicjatywie naszych parafian przed 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II.