2020-05-24 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Dodatkowe msza święte o godz. 15:00, 16:00, 17:00
* Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
* Dzisiaj nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00. W tygodniu również po Mszy św. o godz. 18.00.
* Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się za Kościół w Chinach.

Kalendarz liturgiczny

* We wtorek, 26 maja – św. Filip Nereusz, wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych.
* W piątek, 29 maja – św. Urszula Ledóchowska, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.
* W sobotę, 30 maja św. Jan Sarkander, patron naszej diecezji

Sprawy Duszpasterskie

1. We wtorek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. W tym dniu podczas Mszy św. i majówki, przez wstawiennictwo Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy i będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
2. W czwartek, 28 maja przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
3. W sobotę, 30 maja w kościele św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach ks. Bp Roman Pindel udzieli diakonom z naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
4. W przyszłą niedzielę, 31 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.00. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
5. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. Piszemy m.in. o mniej znanych faktach z życia Jana Pawła II a także o trwającym właśnie remoncie w naszej świątyni.